Wszyscy dziś wiedzą o odzieży z membraną. Został stworzony dla narciarzy, którzy potrzebowali ciepłego, a jednocześnie lekkiego sprzętu. Taka odzież wykonana z tkaniny membranowej jest wygodna w tym, że doskonale nadaje się do potu i nie przepuszcza jednocześnie wilgoci. Z biegiem czasu odzież z membranami zaczęła produkować dla dzieci i może być noszona nawet przez noworodka. Dzisiaj popularny jest również strój membranowy dla nastolatków, który jest produkowany w zimowych i sezonowych wariantach. Dla aktywnych dzieci, odzież membranowa jest po prostu niezbędna, ponieważ nie jest masywna i nie zatrzymuje ruchów. W takich ubraniach twoje wiercipięta nie boją się kałuż, ulewy, wiatru ani śniegu. Nie będzie mu zimno na mrozie, a jeśli pójdziesz do supermarketu z dzieckiem, nie będzie się pocił.

Rodzaje tkanek błony

Membrana jest materiałem o różnych właściwościach. Zgodnie z jego strukturą może to być por, bez porów i połączonych, a poprzez konstrukcję odróżnić membranę dwu-, trzy- i dwu-warstwową. Kiedy dostajesz kombinezon lub zestaw (kurtkę i garnitury lub spodnie), pamiętaj, aby zwracać uwagę na paroprzepuszczalność i przepuszczalność wody przez materiał. Jeśli produkt ma przepuszczalność wody 20 000 ml, jest to dowód, że nie zmoknie nawet podczas burzy. Liczba 10 000 ml gwarantuje suchość w przypadku ulewnego deszczu, a 3 000-5 000 ml wystarczy, aby ubrania nie zamoczyły się w normalnym deszczu i śniegu. Dla zwykłego klimatu w naszym kraju, 3000 ml wystarczy na odzież zimową, a 5000 ml to doskonały wskaźnik na odzież membranową w okresie między sezonami zaprojektowaną na wiosnę i jesień. Aby zapewnić dziecku suchość podczas chodzenia, należy kupić odzież membranową z klejone szwy. Nie ominie wilgoci.

Przepuszczalność pary jest wskaźnikiem, który demonstruje zdolność materiału do "oddychania", czyli usuwania parowania z ciała dziecka. Cóż, jeśli jest to co najmniej 5000 gramów na metr kwadratowy dziennie.

Zasady noszenia pieluch

Użycie tego rodzaju odzieży wymaga wielu zasad. W dobrym sklepie zostaniesz poinformowany, jak nosić odzież z membraną, aby w pełni spełniała swoje funkcje.

Pod membraną ubranie powinno być noszone jeszcze dwiema warstwami: wewnętrzną (główną) i średnią. Jako główną warstwę używamy bielizny termicznej wykonanej z nowoczesnych tkanin syntetycznych, doskonałego odpływu wilgoci. W takim przypadku nie można nosić rajstopu bawełnianego, ponieważ staje się mokry od potu i będzie zimny dla dziecka. Polar i wełna - najlepsza opcja. Warstwa środkowa (ubranie z dowolnego materiału) jest wymagana, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska.

Dbaj o odzież membranową

Pielęgnacja odzieży z membraną ma pewne szczególne cechy. Po przejściu, usuwa się brud zwykłym wycieraniem, ponieważ powierzchnia ma właściwości odstraszania brudu. Jednak w obecności silnych zanieczyszczeń ubrania muszą zostać umyte. W naszym kraju membrana jest stosunkowo nowym materiałem, więc często można usłyszeć, że mam wątpliwości co do możliwości mycia odzież membranowa odzież membranowa, ponieważ wszystkie impregnaty można zmyć wodą, a produkt straci swoje właściwości. Ale to nie jest do końca prawdą. Możliwe jest usuwanie materiałów membranowych, ale tylko w wodzie o temperaturze nie większej niż 40 stopni. Przed przystąpieniem do prania odzieży z membraną należy przymocować wszystkie zamki błyskawiczne i zapięcia. Należy pamiętać, że nie można stosować konwencjonalnych proszków do prania, środków wybielających, odżywek i innych dodatków, które zmywają warstwę ochronną. Musisz kupić środek do prania odzieży z membraną, który zawiera specjalną substancję DWR. Mycie - tylko ręczne i suszenie - w formie poziomej w temperaturze pokojowej. Po umyciu produkt powinien zostać spryskany lub zaimpregnowany na bazie wody, aby przywrócić właściwości hydrofobowe. Nie myj często rzeczy z membranami. Pod koniec sezonu wystarczy jedno pranie.