Od dawna udowodniono, że dobry sen odgrywa ważną rolę w pracy naszego ciała. Podczas nocnego odpoczynku, uszkodzone komórki i tkanki zostają przywrócone, informacje uzyskane w ciągu dnia są przetwarzane, energia gromadzi się w następnym okresie czuwania. Jednak dzisiaj ludzie są coraz bardziej narażeni na bezsenność, niespokojny i przerywany sen, po którym następuje uczucie zmęczenia i osłabienia. Pomaga wielu rozwiązać takie problemy. hipnoza przed snem.

Jak przeprowadzić lekką hipnozę do snu?

Somnologowie i psychologowie badali proces zasypiania przez długi czas i odkryli, że pierwszym etapem zasypiania jest myślenie, kiedy świadomie o czymś myślimy. Potem, niedostrzegalnie, myśli zamieniają się w fantazje, które kojarzysz z odpoczynkiem. A w trzecim etapie senności jesteśmy w stanie identycznym z lekką hipnozą i stajemy się najbardziej podatni na różne sugestie. Dzieje się tak, ponieważ świadomość stopniowo staje się zmętniała, a nieświadomość wychodzi na pierwszy plan. Dlatego myśli, obrazy i dźwięki, przez które myślimy, oglądamy i słuchamy przed zaśnięciem, mają ogromny wpływ na jakość snu i ogólnie na stan psychiczny. Napięcie nerwowe prowadzi do tego, że osoba "utknie" na etapie odbicia, zakłóca normalny sen i powoduje sen przerywany. Poradzenie sobie z tym problemem pomoże w sesjach samo-hipnozy.

Ponieważ ciało pogrąża się w lekkim hipnotycznym transie na półsennym etapie, po prostu musisz powtórzyć zestaw przed snem. Na przykład, jeśli dręczy cię przerywany sen, powiedz do siebie następującą frazę: "Nie będę się martwić podczas snu. Moje marzenie będzie spokojne i przyniesie mi pełne wyzdrowienie. " Uważa się, że taka metoda może być wykorzystana do stworzenia jakichkolwiek instalacji, twoje myśli staną się częścią nieświadomości, a wszelkie działania, w taki czy inny sposób, będą ukierunkowane na realizację danego celu.

Hipnoza na sen to nie tylko powtarzanie afirmacji, szybkie zasypianie i utrzymywanie silnego snu, ale także koncentracja na procesie oddychania. Aby to zrobić, weź głęboki oddech, licząc do pięciu, a następnie powoli i tak samo głęboko wydech, licząc do dziesięciu. Jednocześnie afirmacje powinny być wymawiane na wydechach, formułowanie ich za pomocą jasnych i krótkich zdań. Takie ćwiczenie wymaga pewnych umiejętności.

Przed snem bardzo ważne jest, aby wyeliminować wszelkie czynniki drażniące: przewietrzyć pomieszczenie, przyciemnić światła, nosić wygodne ubranie. Specjalna lekka muzyka do snu pomoże Ci dostroić się do odpowiedniego nastroju, hipnozy, a słuchanie jej będzie najbardziej skuteczne. Uważa się, że takie kompozycje pomagają zrelaksować się i normalizować oddychanie.

  1. Herb Ernst - Awakening Stars.
  2. Herb Ernst - Liquid Indigo
  3. Nahuel Schajris - Błogosławieństwo Jedności.
  4. Kenny G - Jesteś piękna.
  5. Karunesh - Pamiętając, aby zapomnieć.
  6. Tiempo Libre - Air on a G Sting.
  7. Muzyka do hipnozy snu

Za pomocą muzyki przeprowadzisz dokładne przygotowanie - relaks na sen z hipnozą. Lepiej będzie stopniowo opanować technikę autohipnozy: po pierwsze, po prostu słuchaj kojącej muzyki przed snem, ucz się prawidłowo oddychać, a następnie przejdź do wymowy lub myślenia przez afirmacje .

Nie zawsze jest możliwe uzyskanie zadowalającego rezultatu na raz, wielu nie może w pełni zrelaksować się przed sesją samo-hipnozy, ale jeśli nadal będziesz próbować, ciało przyzwyczai się do dostosowania się, a w przyszłości hipnoza przyniesie owoce - dostaniesz zdrowy i zdrowy sen.