Wiele nowych matek woli przewijać dziecko w pierwszych miesiącach życia. Wyjaśniają to poprzez fakt, że w pieluszce dzieci zachowują się bardziej spokojnie, ponieważ przymus przypomina im komfort przebywania w brzuszku mojej matki. Co więcej, będąc owłosionym, noworodek jest ograniczony ruchami rąk i nóg, dlatego dobrze śpi zarówno w dzień, jak iw nocy. Jednak z czasem rodzice stają w obliczu problemu odsadzenia od pieluszki: dziecko nie śpi bez pieluszki i jest niegrzeczne. Dlatego wielu jest zainteresowanych tym, jak odzwyczaić się od pieluszki i kiedy lepiej to zrobić.

Pokochanie dziecka - do jakiego wieku?

Pediatrzy uważają, że trzeba owinąć dziecko w pieluchę co najmniej do jednego miesiąca, ponieważ dzięki temu okruchy ułatwiają przystosowanie się do tak dużego otaczającego świata. W kolejnych tygodniach możesz wypróbować pieluchę bez uchwytów. Jeśli chodzi o pytanie "Kiedy odstawić pieluszkę?", Lekarze zgadzają się, że powinno się to rozpocząć, gdy dziecko ma trzy miesiące. Jeśli dziecko we śnie drży i mimowolnie drży z uchwytami, pieluszki mogą być używane maksymalnie przez 4-5 miesięcy.

Co zrobić, aby odzwyczaić dziecko od pieluszki?

Aby osiągnąć sukces, nie trzeba nagle przerywać używania pieluszek. Doprowadzi to do kaprysów i niespokojnego zachowania dziecka.

Dlatego zalecamy trzymać się następujących wskazówek:

  1. Stopniowo poluzuj swoje pieluszki.
  2. Po tym, jak dziecko zaśnie, delikatnie je rozpakuj i zostaw, aby spać dalej. Jeśli dziecko zacznie się budzić, szybko przewiń go ponownie.
  3. Zostawiając powijak na noc, staraj się okruszki trzymać tylko w ubraniu: suwakach, kamizelkach, ciele i poślizgach.
  4. Połóż dziecko do łóżka i przytul go. Ciało ludzkie, zwłaszcza matka, daje dziecku ciepło i spokój. Ale gdy dziecko zaśnie, ostrożnie odsunąć się od niego lub umieścić w łóżeczku. Jest to konieczne, aby nie odzwyczajać okruchów od nowego nawyku - spać z dorosłymi.
  5. Jeśli chcesz, możesz skorzystać ze specjalnej śpiwory dla dzieci. W nim ruchy dziecka nie są tak ograniczone, ale odczucia są podobne do bycia w pieluszce.
  6. Zawiń dziecko w koc, ale nie ciasno. Najprawdopodobniej we śnie dziecko poruszy rękami i nogami, z powodu tego, co objawi. Po prostu przykryj kocem, składając krawędzie pod ciałem dziecka. Stopniowo nastąpi przejście z pieluchy na koc.

Pacjenci powinni być cierpliwi w odsadzeniu. Jednak jeśli dziecko płacze i krzyczy, nie musisz być obojętny. Uspokój się i połknij okruchy, ale nie ciasno.