jak odstawić od piersi Nadchodzi czas, a kwestia, jak szybko i prawidłowo odsadzić dziecko od piersi, staje się nie mniej ważna niż wcześniej - jak dostosować laktację. Oczywiście, częściej ten problem pojawia się, gdy dziecko po prostu "wisi" na klatce piersiowej i nie potrzebuje już mleka matki, jak w głównym źródle żywienia. Ale czasami, z powodu pewnych okoliczności, konieczne jest wcześniejsze przerwanie laktacji. W każdym razie musisz kompetentnie pozbawić dziecko ulubionego poczęstunku.

Zaprzestanie laktacji: celowy krok

Jeśli czekasz na inwolucję laktacji, twoja matka nie ma cierpliwości i możliwości, wtedy prawdopodobnie będzie musiała zmierzyć się z pewnymi trudnościami. Warto pamiętać, że zbyt wczesna ekskomunika jest obarczona poważnymi konsekwencjami dla zdrowia Mamy. Na przykład z powodu przelania piersi z mlekiem kobieta może się rozwinąć zapalenie sutka . Wystarczająco nieprzyjemny i niebezpieczny stan, którego leczenie wymaga interwencji medycznej. Ponadto istnieje potrzeba ciągłego odciągania mleka, ograniczania przyjmowania płynów. Jednak od wczesnego zaprzestania karmienia piersią, dzieci, które są przyzwyczajeni do uzyskania poczucia bezpieczeństwa i spokoju, a także długoterminowy wkład w ich przyszłe zdrowie i odporność, są bardziej dotknięte.

Dlatego też, nie mając żadnego powodu, aby przerwać laktację, taką jak choroba lub przymusowy wyjazd przez dłuższy czas, upewnij się, że Twoje dziecko jest gotowe do przejścia na nowy poziom relacji "matka-dziecko", co nie oznacza początkowej intymności.

Jak prawidłowo odzwyczaić dziecko?

Specjaliści w dziedzinie karmienia piersią, po przeprowadzeniu licznych badań, doszli do wniosku, że najbardziej bezpieczny jest uważany za delikatny sposób odsadzenia dziecka od piersi. Oznacza to stopniowe zmniejszanie liczby aplikacji: najpierw w godzinach dziennych, a następnie w nocy. Oznacza to, że na początku możliwe jest taktowne odrzucenie dziecka w klatce piersiowej, na przykład przed snem w ciągu dnia. Oczywiście dotyczy to dzieci, które już zaznajomiły się z główną przynętą i mają dosyć nasycone "dorosłym" daniem, aby mogły się obejść bez mleka matki. W przeciwnym razie miękisz musi być zasilany mieszanką. Ponownie, aby wprowadzić dziecko do sztucznego żywienia powinno być stopniowo.

Na przykład poradziliśmy sobie z problemem codziennego karmienia, ale najważniejszym pytaniem jest, jak odstawić dziecko od piersi w nocy. Wszakże wiele matek tak się śpieszy, aby zrezygnować z karmienia piersią właśnie z powodu chronicznego braku snu spowodowanego niekończącymi się nocnymi przebudzeniami ich dziecka do przekąsek. Co do zasady, aby odstawić dziecko od piersi w nocy, trzeba mieć cierpliwość i tak dokładnie przygotowywać się na kilka nieprzespanych nocy. Bądź przygotowany, że na początku dziecko się obudzi, ale zamiast podjadania może spokojnie potrząsać, uderzać, śpiewać kołyskę. Stopniowo miękisz się przyzwyczai i będzie spał całą noc bez przebudzenia.

Istnieje jeszcze bardziej radykalny sposób odsadzenia dziecka od piersi. Zakłada on odejście długiej matki (5-7 dni). W tym przypadku zakłada się, że widząc nieobecność matki, dziecko nie poprosi o piersi i przez pewien czas przyzwyczai się do tego bez niego. Oczywiście warto wspomnieć, że oddzielenie od matki i pozbawianie się przysmaków może wpłynąć na stan emocjonalny okruchów nie w najlepszy sposób.

Czasami kobiety decydują się nie dać okruchów piersi, pomimo jego próśb. Ale w przeciwieństwie do stopniowego odsadzania, w tym przypadku mumie działają radykalnie, to znaczy w ciągu jednego dnia dziecko jest całkowicie jak odzwyczaić od piersi pozbawić mleka matki, zastępując karmienie mieszanką lub pokarmem dla dorosłych. Aby uspokoić zniechęcony i wymagający trochę piersi dziecka, eksperci zalecają, aby matki nosiły ubrania całkowicie zakrywające klatkę piersiową i całkowicie rekompensowały dziecku brak uczucia i uwagi.

Oczywiście, warto pamiętać, że decydując się na odstawienie dziecka od piersi, matka powinna być całkowicie pewna gotowości dziecka. W żadnym wypadku nie możesz pozbawić okruchów przysmaków podczas choroby, aktywnego ząbkowania lub bezpośrednio po szczepieniu.