mędrzec do zatrzymania laktacji Z różnych powodów matki karmiące muszą stawić czoła potrzebie ustanie laktacji. W większości przypadków jest to spowodowane tym, że dziecko jest już wystarczająco duże, a mleko nie przestaje produkować.

Aby rozwiązać tę sytuację, jest ich wiele leki. Jednak z uwagi na to, że wszystkie są produkowane na bazie hormonów otrzymanych syntetycznie, same kobiety dokonują wyboru na korzyść roślin leczniczych. Przyjrzyjmy się takiemu ziołu jak szałwia i powiedzmy, jak właściwie go zażywać, aby przerwać laktację.

Czym jest szałwia?

W swoim składzie zioło to zawiera duże stężenie estrogenów. Dlatego często ten składnik rośliny można znaleźć w kompozycji leków.

Zioło to sprawdziło się w leczeniu bolesnego przepływu menstruacyjnego, przejawów menopauzy, innych zaburzeń natury ginekologicznej. Według niektórych kobiet, roślina ta pozwoliła im rozwiązać problem długiej nieobecności dzieci.

Jak prawidłowo stosować szałwie, aby przerwać laktację?

Najczęściej roślina ta jest warzona do tego celu. Tak więc w aptece można kupić od razu zapakowaną wersję szałwii, co znacznie upraszcza jej użycie. 1 opakowanie parzy się na szklance (250 ml) gorącej wody. Otrzymaną herbatę dzieli się na 3-4 części i wypija w ciągu dnia.

Jeśli mówimy o tym, jak wziąć liście szałwi, aby zatrzymać laktację, a następnie przygotować bulion, po prostu weź 1 łyżeczkę posiekanych liści i napełnij je szklanką wrzącej wody. Weź 50 ml na 20 minut przed posiłkiem, 4 razy dziennie.

Aby zatrzymać laktację, możesz wziąć i takie narzędzie, jak olej z szałwi. Używaj do 4 razy dziennie przez 3-5 kropli. Z reguły po 3-4 dniach kobieta przestaje produkować mleko matki.

Warto również zauważyć, że szałwia jest wliczona w opłaty, które pomagają zapobiegać syntezie mleka matki. mędrzec z laktacji Z reguły oprócz tej rośliny zawierają szyszki chmielu, liście orzecha włoskiego. W celu przygotowania, wymienione rośliny są brane w proporcji: 1 część szałwii, 2 części chmielu, 1 część liści orzecha włoskiego. Mieszaninę umieszcza się w termosie, zalewamy 2 szklankami wrzącej wody i nalegamy 1-1,5 godziny. Po ostudzeniu naparu, weź 1/4 szklanki 3 razy dziennie. Przechowywać infuzję w lodówce.

Tak więc, jak można zobaczyć w artykule, można wziąć mędrca z laktacji na kilka sposobów. Zgodnie z obserwacjami kobiet, które go używały, najskuteczniejsze formy to odwary i napary.