jak naturalnie zatrzymać laktację W pierwszych latach życia wszystkie przydatne substancje biologiczne, które dziecko otrzymuje z mleka matki. Niemniej jednak, prędzej czy później nadejdzie czas, kiedy trzeba przerwać karmienie piersią. Ponieważ niełatwo jest zaprzestać laktacji z kobietą, eksperci zalecają wiele sposobów, aby to zrobić. Najważniejszą rzeczą nie jest robienie tego gwałtownie. Zanim przerwiesz laktację, musisz upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość składników odżywczych z pożywieniem, które wprowadziłeś do przynęty.

Jak prawidłowo przerwać laktację?

Każda matka, poprzez swój brak doświadczenia lub strach, poszukuje maksymalnej ilości informacji o tym, jak naturalnie zatrzymać laktację i co trzeba w tym celu zrobić.

Jeśli to możliwe, okres ekskomuniki powinien trwać co najmniej dwa miesiące. W tym czasie liczba karmień musi zostać zredukowana do minimum. Im rzadziej dziecko jest karmione, tym mniej mleka przychodzi do piersi. W konsekwencji ilość mleka staje się coraz mniejsza za każdym razem. Zaletą tej metody jest to, że dziecko i matka nie odczuwają dyskomfortu i nie odczuwają stresu psychicznego. Wszystko odbywa się stopniowo.

Do dziecka w momencie ustania laktacji nie wpadła w histerię, idź na lewę. Rozłóż wokół otoczki jodem lub zelenką i cierpliwie powiedz dziecku, że mleko już nie istnieje. Nosić także odzież zamkniętą, aby mniej przypominać dziecku o karmieniu piersią. Przekonująco wyjaśnić miękiszu, że teraz jest tylko kubek lub butelka.

Aby jak najdelikatniej zatrzymać laktację mleka od kobiety, powinna zrewidować wszystkie metody zaprzestania laktacji i wybrać odpowiednią dla niej metodę. W każdym razie nieprzyjemnych i bolesnych doznań nie można uniknąć. Jak tylko przestanie karmić piersią, pierś zostanie zalana mlekiem i stanie się twarda i ciężka. W tym czasie musisz być czujny, ponieważ nadmierne ilości mleka mogą powodować wzrost temperatury i powstawanie zapalenie sutka . Aby tego uniknąć, zdekantuj pierś aż do ulgi i założysz stanik. Maksymalnie ograniczcie się do picia, dopóki mleko nie zostanie całkowicie spalone.

Jak bezboleśnie przerywać laktację?

W ten sposób skorzystasz z darów natury. Prawidłowa i bezpieczna będzie decyzja o zastosowaniu metod ludzi. Ból mrowienia w klatce piersiowej z zimnym bandażem lub kompres z listkami kapusty miodopodobnej. Aby przerwać laktację, musisz przygotować herbatę lub napar z miętą i melisy. Mikstura szałwii nie tylko zmniejszy przepływ mleka, ale także wzmocni i odnowi kobiece ciało. Od pierwszego dnia zacznij brać jakiekolwiek zioła moczopędne. Zweryfikowane i bezpieczne są rośliny lyubistka, nawłoci, pietruszka kędzierzawa, pokrzywa.

Wielu wybiera medyczną metodę zatrzymania laktacji. Po podjęciu takiej decyzji leki powinny być przepisywane wyłącznie przez lekarza. Często to odbiór hormonalnej pigułki, który jest wyznaczany przez lekarza indywidualnie. Mają przeciwwskazania, więc ich nieprawidłowe zastosowanie może wywołać objawy żylaków, cukrzycy, wzrost / spadek ciśnienia lub choroby nerek i wątroby.

zaprzestanie laktacji mleka Aby pytanie, co zrobić, aby przerwać laktację, nie było dla ciebie uciążliwe, słuchaj swojego ciała i, jeśli to konieczne, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą.

Ważne jest, aby pamiętać, bez względu na to, w jaki sposób przerwiesz laktację mleka, którą wybrałeś, nigdy nie bandażuj piersi. Takie działanie może prowadzić tylko do komplikacji.

Wiele kobiet w okresie odsadzenia od piersi leki przeciwdepresyjne . Eksperci zalecają ich stosowanie przez cały okres zaprzestania laktacji. W tym momencie ciało otrzymuje dużo stresu, tak ostrych zmian nastroju - to normalne.

Kiedy laktacja mleka ustaje, a pierś staje się lekka i miękka, przez długi czas może wypłynąć z piersi niewielka ilość mleka. Nie przejmuj się tym. U każdej kobiety okres kończenia laktemii mija się lub przebiega inaczej, na jednym może trwać kilka miesięcy, w innych - przez cały rok.