jak złuszczać pierś W procesie karmienia piersią noworodek, młode matki napotykają wiele trudności. W szczególności często dochodzi do stagnacji mleka w gruczołach mlecznych, przez co kobieta odczuwa ból i dyskomfort, a dziecko nie może ssać wystarczającej ilości płynów odżywczych.

W takich okolicznościach młoda matka musi rozpuścić pierś tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec rozwojowi poważnych powikłań i całkowicie nakarmić okruchy. W tym artykule powiemy Ci, jak zrobić to poprawnie, aby poradzić sobie z zadaniem w jak najkrótszym czasie.

Jak rozdzielić piersi po porodzie?

Po raz pierwszy, z potrzebą oddzielenia piersi, młoda matka może nadal przebywać na oddziale szpitala położniczego. Przede wszystkim tylko niewielka ilość siary uwalniana jest z gruczołów mlecznych kobiety w ciąży, której zawartość tłuszczu jest niewystarczająca do pełnotłustego podawania okruchów.

Aby uzyskać wybór optymalnego składu mleka matki, konieczne jest nałożenie dziecka na pierś na pierwsze żądanie, a gdy jest ono pełne, konieczne jest ekspresowe obu gruczołów sutkowych aż do całkowitej dewastacji. Zrób to najlepiej tradycyjną metodą ręczną, ponieważ we wczesnym okresie poporodowym prawdopodobieństwo traumatyzowania piersi jest bardzo wysokie.

Najpierw należy masować wewnętrzną powierzchnię obu piersi ciepłymi dłońmi, a następnie umieścić duże, wskazujące i środkowe palce jednej ręki wokół otoczki i bardzo delikatnie nacisnąć je na nią, wskazując na sutek. Kiedy siara zaczyna się wyróżniać, powinieneś bardzo wolno przesuwać ramieniem w prawo, aby opróżnić klatkę piersiową ze wszystkich stron.

Jeśli młoda matka nie może dowiedzieć się, jak prawidłowo oddzielić piersi od dłoni, zawsze może zwrócić się o pomoc do lekarza lub pielęgniarki.

Jak rozpuścić skostniałą pierś z laktostazą?

W przypadku laktostaza, gdy mleko z różnych przyczyn stagnuje się w gruczołach mlecznych, należy je zdekantować tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nawet najmniejsze opóźnienie w takiej sytuacji może prowadzić do rozwoju poważnych powikłań.

W takiej sytuacji lepiej zwrócić się o pomoc do laktatora, który bardzo szybko rozpuści pierś, ale musisz wiedzieć, jak go właściwie używać. Jeśli natychmiast przyłożysz to urządzenie do skamieniałej klatki piersiowej, nie można uniknąć urazu, więc należy to zrobić bardzo ostrożnie.

Najpierw należy rozgrzać gruczoły piersiowe, biorąc ciepłą kąpiel lub prysznic. Jednocześnie zaleca się masować klatkę piersiową rękami i silnym strumieniem wody. Następnie należy przygotować kompres z kapusty lub miodu, ale przechowywać go nie dłużej niż kwadrans.

Następnie zacznij masować klatkę piersiową rękami, naciskając na otoczkę, aż pojawią się pierwsze krople z brodawki sutkowej. jak oddzielić piersi od laktatora Tylko od tego czasu można zastosować laktator, podnosząc lejek o optymalnym rozmiarze. Jeśli twoje urządzenie ma mechanizm elektroniczny, wystarczy go podłączyć i zrobi to za Ciebie. Jeśli używasz ręczna laktator, musisz nacisnąć uchwyt z określoną częstotliwością.

Należy zauważyć, że pompowanie, nawet w przypadku laktostazy, nie powinno powodować silnego bólu. Jeśli odczuwasz silny dyskomfort, nie próbuj się rozdzielać i skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą od karmienia piersią tak szybko, jak to możliwe.