Mleko matki jest naturalną potrzebą każdego nowo narodzonego dziecka. Tylko ona może stymulować wysokie tempo rozwoju dziecka i pełne dojrzewanie jego narządów.

Ile powinienem karmić piersią?

Wiele matek obchodzi karmienie piersią mlekiem matki? Nie ma konsensusu co do optymalnych ram czasowych. Wszyscy dysputanci spotykają się tylko w jednym: do sześciu miesięcy dziecko może spożywać mleko tylko od matki. Inne produkty spożywcze mogą być spożywane w tym wieku tylko w sytuacjach awaryjnych.

Po osiągnięciu wieku 6 miesięcy, dziecko otrzymuje również przynęty karmienie piersią . Samo mleko matki nie może w pełni zaspokoić potrzeb żywieniowych takich dzieci. Dlatego wiele matek martwi się problemem, ile mleka jest przydatne i kiedy lepiej przestać go podawać.

Światowa Organizacja Zdrowia, zalecając ile karmić mlekiem z piersi, daje to: przed ukończeniem dwóch lat bardzo pomocne jest oddanie piersi dziecku. Dieta dziecka w tym czasie stopniowo zbliża się do zestawu pokarmów zdrowej żywności dla dorosłych.

Matka rocznego dziecka może karmić go raz lub dwa razy dziennie, najlepiej w nocy. Ta sama opinia na temat tego, ile karmić dziecko mlekiem matki, jest dzielona przez specjalistów innej autorytatywnej organizacji międzynarodowej, UNICEF.

Jest to niezwykle ważne z wielu powodów:

  1. Aby zapewnić intensywny pełny rozwój i wzrost dziecka w mleku matki, natura dostarczyła wszystkie niezbędne składniki. W zwykłym pożywieniu po prostu nie ma takiego składnika.
  2. W drugim roku skład mleka matki zawiera również substancje, które chronią dziecko przed infekcją mikroorganizmami i tworzą jego własny układ odpornościowy. Dlatego wiele matek może potwierdzić: do tego, ile karmią mlekiem matki, dziecko prawie nie choruje.
  3. Ale nawet po osiągnięciu wieku dwóch lat nie jest konieczne, aby przerwać karmienie piersią w największym możliwym stopniu. Specjaliści od mowy mówią: rozwój mowy jest znacznie lepszy dla tych dzieci, które karmią piersią najdłużej.
  4. Rozwój neuropsychologiczny dzieci, które otrzymały później, jest również lepszy. karmienie piersią .

Podsumowując powyższe, możemy wywnioskować: musimy karmić piersią, dopóki jest to fizycznie możliwe.