Okres rekonwalescencji dla kobiet po porodzie może być utrudniony przez pojawienie się zapalenia pęcherza po porodzie. Nawet jeśli już wcześniej byłeś zaznajomiony z tym problemem - zapomnij o wszystkich narkotykach, których używasz, ponieważ zapalenie pęcherza podczas karmienia piersią (HB) wymaga specjalnego leczenia.

Przyczyny zapalenia pęcherza po porodzie:

  • uraz pęcherza;
  • nieprzestrzeganie zasad higieny;
  • pomiary poporodowe (wprowadzenie cewnika lub zastosowanie zimnego grzejnika);
  • wczesna infekcja.

Leczenie zapalenia pęcherza w laktacji

Ponieważ matka karmiąca jest odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale także za zdrowie dziecka, leczenie zapalenia pęcherza podczas laktacji powinno być prowadzone z najwyższą ostrożnością. Większość leków zalecanych do zwalczania infekcji nie jest odpowiednia dla matek karmiących piersią. Praktycznie wszystkie leki przeciwbakteryjne o szerokim spektrum działania, takie jak nolicina, palin, furagina i cyfran, zaliczały się do tej grupy.

Podczas leczenia zapalenia pęcherza podczas laktacji z lekami monuralnymi i furadoniną - karmienie piersią przez pewien czas będzie musiało ustąpić. Substancja czynna trwa około 24 godzin, w tym czasie zaleca się karmić dziecko specjalnym preparat dla niemowląt dla noworodków .

Z reguły w leczeniu zalecanego zapalenia pęcherza podczas karmienia piersią cannephron . Lek zawiera naturalne składniki, które nie mają toksycznego działania i co do zasady nie są niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Należy pamiętać, że nawet podczas stosowania leków ziołowych należy dokładnie monitorować stan dziecka. Dziecko może być uczulone na pozornie nieszkodliwe chwasty lecznicze.

W każdym przypadku, jeśli podejrzewa się zapalenie pęcherza moczowego, należy podjąć odpowiednie badania, a po ostatecznej diagnozie należy podjąć określone działania. Przyjmowanie jakichkolwiek leków podczas karmienia piersią powinno być przepisywane wyłącznie przez lekarza prowadzącego. Samo leczenie nawet metodami "autoryzowanymi" może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji dla zdrowia Twojego dziecka.