Jedną z najbardziej nieprzyjemnych wad kosmetycznych jest druga broda. Ten problem jest osobliwy nie tylko kompletny, ale nawet bardzo cienki ludzie. To całkiem naturalne, że większość kobiet jest zainteresowanych tym, jak usunąć drugi podbródek i przywrócić koloryt skóry. Aby to zrobić, istnieje wiele sposobów, które obejmują zarówno procedury domowe, jak i salonowe.

Jak pozbyć się podwójnego podbródka za pomocą profesjonalnych metod?

Najbardziej minimalnie inwazyjną techniką jest mezoterapia, która jest serią iniekcji podskórnych. Istnieją tylko 2 skuteczne leki zalecane przez dermatologów:

  • Michelangelo;
  • Aqualyx.

Te fundusze pozwalają uzyskać natychmiastowy efekt dokręcenia (wynik widoczny jest w 1. procedurze). Aby całkowicie wyeliminować drugi podbródek, będziesz potrzebował 2-3 sesji intralipoterapii.

Co ciekawe, te leki mają podwójny efekt. Oprócz rozszczepiania tkanki tłuszczowej skóra zostaje zredukowana i zaciśnięta, dzięki czemu wygląda młodziej i staje się elastyczna.

Innym dobrym sposobem na niemal bezbolesne radzenie sobie z tym problemem jest liposukcja podwójnego podbródka. Procedura polega na utworzeniu mikrokaniuli za pomocą lasera (przebicie skóry), przez które pęka nawet bardzo gęsta tkanka tłuszczowa. Ślady ekspozycji goją się przez około 4 dni, ale drugi podbródek natychmiast znika, a skóra natychmiast się zaciska.

Istnieją również techniki chirurgiczne - platysoplastyka i NAS-lift. W pierwszym przypadku lekarz usuwa tłuszcz i napina mięśnie szyi, nieznacznie je skracając. Drugą opcją jest wprowadzenie do obszaru pod brodą biologicznie kompatybilnego z nitkami ciała, które tworzą szkielet do utrzymania turgor skóry .

Jak usunąć podwójny podbródek w domu?

Opisane procedury to nie zawsze pieniądze, a wiele kobiet po prostu nie chce uciekać się do takich metod pielęgnacji skóry. Co więcej, stosowanie domowych środków z naturalnych produktów jest znacznie bardziej naturalne dla organizmu.

Jak usunąć podwójny podbródek w domu

Maska z podwójnego podbródka:

  1. W małej ilości (50-100 ml) podgrzanego mleka wlać łyżkę stołową suchego drożdże .
  2. Umieść pojemnik w ciepłym miejscu, dopóki nie pojawią się bąbelki na powierzchni mleka, około pół godziny.
  3. Nałożyć uzyskaną kompozycję na skórę brody i szyi cienką warstwą, owinąć gazy, złożyć na cztery.
  4. Po 45 minutach spłucz ciepłą wodą, ale nie gorącą wodą.

Dodatkowo codziennie możesz robić specjalną gimnastykę z drugiego podbródka - przechyl i obróć głowę, chodź z teczką na głowie (co najmniej 10 minut).

Ponadto zastosowanie symulatorów ma dobry efekt. Istotą ich pracy jest przeciwdziałanie przy pochylaniu głowy. Symulatory te pozwalają wzmocnić mięśnie w okolicy podbródka, stopniowo pozbywając się tłuszczu podskórnego.