Pojawienie się czarnych kropek na twarzy (zaskórniki) jest niezwykle powszechnym problemem, prawie wszyscy są nim dotknięci. Nie powodują takich problemów jak trądzik, ale mimo to skóra wygląda nieporządnie, a zupełnie naturalnie pragnienie pozbycia się ich.

Najczęściej czarne plamy pojawiają się w wyniku zablokowania gruczołów łojowych na skórze z kurzu, martwych komórek i nadmiaru sebum. Dlatego najbardziej podatne na ich pojawienie się są obszary twarzy z najbardziej tłustą skórą, tzw. Strefą T: nos, czoło, podbródek.

Przyczyny czarnych plam na twarzy

Pierwszą i główną przyczyną czarnych plam na twarzy jest zanieczyszczenie skóry. Jeśli dbasz o swoją twarz, zapomnij ją wyczyścić, zmyć makijaż, użyć niewłaściwie dobranych produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, nie będziesz musiał długo czekać na ten problem. Ale w tym przypadku regularne stosowanie masek, peelingów, płynów do mycia pomoże łatwo usunąć czarne kropki na twarzy.

Również pojawienie się czarnych plam może być złym sposobem na życie. Nadmierne spożywanie tłustych i słodkich pokarmów, kawy i nadużywanie papierosów prowadzi do zakłóceń w układzie pokarmowym, co wpływa na pracę gruczołów łojowych i prowadzi do ich zablokowania. Jeśli oczyszczanie twarzy nie przynosi pożądanego rezultatu, a czarne kropki pojawiają się bardzo szybko, warto pomyśleć o przejściu na zdrową żywność, eliminując potencjalnie szkodliwe produkty z diety.

Oprócz pojawienia się czarnych kropek prowadzi do zaburzenia równowagi hormonalnej. W takim przypadku, oprócz zabiegów kosmetycznych, może być wymagana konsultacja lekarska.

Jak usunąć czarne kropki na twarzy?

Całkowicie oczyść twarz czarnych kropek jest możliwa tylko wtedy, gdy przyczyny ich przyczyn zostaną wyeliminowane. Wymaga to konsultacji z kosmetologiem, aw niektórych przypadkach z dermatologiem.

Czyszczenie twarzy z czarnych kropek można wykonać na kilka sposobów.

 1. Profesjonalny czyszczenie salonów piękności . Nie najtańszy, ale chyba najskuteczniejszy. Oprócz klasycznych, salon może zaoferować próżniowe, laserowe lub ultradźwiękowe czyszczenie twarzy, w zależności od tego, jak poważna jest ta wada.
 2. Oczyszczanie twarzy w domu. Najlepszą opcją oczyszczenia twarzy z czarnych plam jest odparowanie skóry, a następnie usunięcie zaskórników przez wyciskanie. Osoba musi trzymać nad łaźnią parową z wywaru z ziół (najlepiej rumianku lub nagietka) przez 10-15 minut, a następnie wycisnąć czarne kropki za pomocą wacika. Ręce przed zabiegiem należy dokładnie umyć mydłem i poddać działaniu alkoholu lub innych środków, na przykład chlorheksydyny. Ponadto nie należy próbować wyciskać punktów gołymi rękami, bez używania dysków lub gazików, ponieważ może to spowodować uszkodzenie skóry. Po usunięciu zaskórników skórę należy zdezynfekować balsamem, a następnie wytrzeć kostką lodu lub można zastosować maskę w celu zwężenia porów (na przykład z glinki kosmetycznej). Po zakończeniu zabiegu zaleca się natłuszczenie skóry kremem nawilżającym. Osoby z rozszerzonymi naczyniami na twarzach łaźni parowych i ta metoda czyszczenia twarzy jest przeciwwskazana.
 3. Dla osób, dla których sprzątanie domu jest przeciwwskazane, można używać różnych masek. Najbardziej skuteczne w tym przypadku są filmy maskujące. Na przykład maska ​​żelatynowa z czarnych kropek lub jajko. Oto najnowszy przepis:
  • oddzielić białko i żółtko, wstrząsnąć osobno mieszadłem;
  • wstępnie oczyścić twarz;
  • czyszczenie twarzy czarnych kropek
  • nakładamy ubite białko na twarz, kładziemy serwetkę na wierzchu. Czekamy 20-30 minut (do czasu wyschnięcia maski) i oderwamy film od twarzy;
  • potem myjemy się i zmiękczamy i nawilżamy skórę, stosujemy już ubite żółtko.

Należy zauważyć, że głębokie czyszczenie twarzy nie jest zalecane zbyt często. Jeśli czarne kropki pojawiają się bardzo szybko iw dużych ilościach, a także obok trądziku, nie należy czyścić w domu. W takim przypadku należy skontaktować się z dermatologiem w celu dobrania właściwego leczenia czarnych plam na twarzy.