Salicylowy peeling to jedna z odmian peelingów chemicznych przeznaczonych do gojenia, odmładzania i poprawy wyglądu skóry. Przeprowadza się go przy użyciu kwasu salicylowego o stężeniu 15-30%, który ma doskonałe działanie keratolityczne, antyseptyczne, przeciwzapalne, a także rozjaśniające i schnące.

Kto potrzebuje salicylicznej plingi?

Przede wszystkim polecany jest kobietom, które mają następujące braki w kosmetologii:

Peeling chemiczny z kwasem salicylowym można przeprowadzić w domu, a do tego nie trzeba nawet kupować specjalnych preparatów używanych w salonach. Wiele dziewcząt nauczyło się wykonywać domowej roboty salicylowy peeling przy użyciu zwykłych tabletek aspiryny. I chociaż kwas acetylosalicylowy zawarty w tych tabletkach jest nieco inny niż kwas salicylowy, jest także zdolny do rozpuszczania martwej tkanki skórnej i tłuszczu skóry, dezynfekcji i łagodzenia stanu zapalnego.

Jak zrobić peeling salicylowy w domu?

Oto jeden z przepisów na przygotowanie delikatnej kompozycji do peelingu salicylowego w domu:

Składniki:

  • Aspiryna - 3 tabletki;
  • woda - pół łyżeczki;
  • miód - pół łyżeczki.
przepis na salicylowy peeling w domu

Przygotowanie i stosowanie

Pigułkę rozdrabnia się przed uformowaniem drobnego proszku i łączy z wodą (zamiast wody, szczególnie z wrażliwą skórką, można stosować niskotłuszczowe mleko, kefir, napary ziołowe). Pozostawić na kilka minut, aby się rozpuścić, a następnie dodać miód. Rozprowadzanie na oczyszczonej skórze twarzy, bez wpływu na miejsca wokół oczu i ust. Spłucz ciepłą wodą po dwudziestu minutach, a następnie nałóż krem ​​nawilżający. Należy pamiętać, że przez kilka dni po zabiegu wymagane jest nałożenie kremu przeciwsłonecznego przed wyjściem.