Problem jak usunąć malować plamy z ubraniami, twarze wielu gospodyń domowych. Możesz się zabrudzić podczas naprawy, rysować z dziećmi lub po prostu opierać się o nowo pomalowaną powierzchnię. Usunięcie takich skomplikowanych miejsc może wymagać wiele wysiłku, ale w rezultacie będziesz w stanie chronić zepsutą rzecz.

Skuteczne sposoby usuwania plam z różnych rodzajów farb

Najprostszym sposobem usunięcia zanieczyszczeń z farb rozpuszczalnych w wodzie jest ich dokładne spłukanie strumieniem zimnej wody. Plamy farby akrylowej lub lateksowej można usunąć przez zwilżenie w zimnej wodzie i wcieranie detergentu do skażonego miejsca za pomocą starego szczoteczka do zębów . Następnie rzecz należy umyć w ciepłej lub gorącej wodzie. Jeśli to nie pomoże, oczyść plamę za pomocą odplamiacza. W przypadku tkanin jedwabnych i wełnianych można użyć mydła do prania.

Farba silikatowa jest zwykle dobrze uzyskana z octu. Aby przetworzyć plamę najlepiej jest również za pomocą szczoteczki do zębów, a następnie umyć rzecz za pomocą mydła do prania. Ale w walce z plamami z farby anilinowej skutecznym asystentem będzie denaturowany alkohol, w którym trzeba zwilżyć watę bawełnianą i wytrzeć miejsce skażenia.

Jeśli przed tobą jest problem, jak usunąć plamę z farby olejnej z ubrań, należy skorzystać z pomocy rozpuszczalnika. Farbę olejową można usunąć z wełnianych ubrań za pomocą oleju roślinnego.

Jeśli plama jest stara

Mówiąc o tym, jak usunąć stare plamy farby z ubrań, możesz skorzystać z tej popularnej metody:

  • smarować plamę margaryną;
  • traktować obszar zanieczyszczenia nafty lub benzyny;
  • proszek w proszku;
  • spłucz dokładnie wodą.

Aby nie popsuć rzeczy, spróbuj najpierw wyczyścić produkty i rozpuszczalniki w niepozornych miejscach. Wyczyść plamy od krawędzi do środka, aby nie było plam. Staraj się nie używać rozpuszczalników na tkaninach syntetycznych, ponieważ ich kolor może ulec pogorszeniu.