Z pewnością wielu z nas miało do czynienia z takim problemem, jak pleśń na ścianach łazienki, łazienki, płytek czy sufitu. Wszystkie te nieprzyjemne plamy oczywiście psują wygląd pomieszczenia, niszczą materiał budowlany domu i, co najgorsze, negatywnie wpływają na zdrowie ludzi.

Oczywiście ślady pleśń Możesz ukryć się przed oczami i nie myśleć o tym, jak usunąć pleśń ze ścian, w rzeczywistości takie rzekomo nieszkodliwe drobiny mogą wyrządzić znaczną szkodę twojemu zdrowiu. Ponieważ wdychając zarodniki tego pasożyta, można uzyskać infekcję dróg oddechowych, alergie i różne choroby skóry. I najgorsze, co się dzieje, głównie starsi ludzie i dzieci, które mają najbardziej osłabioną odporność. Jak usunąć pleśń ze ścian, powiemy w naszym artykule.

Przyczyny grzybów na ścianach

Najbardziej korzystnym środowiskiem do rozwoju pleśni są lokale charakteryzujące się wysoką wilgotnością, kondensatem, słabą wentylacją, stałą wilgocią lub wysoką wilgotnością resztkową materiału budowlanego. Nawet zwykły pochyły deszcz, który nie spływa z rynien, ale jest wchłaniany przez ściany, przesącza się przez szczeliny w oknach, przez dach, może powodować sprzyjające warunki dla rozwoju grzyba.

Jak zmyć formę ze ścian?

Najskuteczniejszym środkiem w walce z grzybami są środki antyseptyczne rozpuszczalne w wodzie. Preparaty na bazie oleju w zwykłych mieszkaniach są praktycznie, ponieważ są przeznaczone do obróbki powierzchni drewnianych.Na rynku można łatwo znaleźć różne sposoby niszczenia pleśni, można również przygotować swoje rozwiązanie w domu.

Rozważ kilka opcji, niż możesz umyć formę ze ścian.

  1. Jeśli plamy nie osiągnęły jeszcze dużego rozmiaru, możesz użyć nadtlenku wodoru. Zwykły wybielacz domowy może być również stosowany do ścian z pleśnią, ale w swojej czystej formie lepiej go nie używać, jego parowanie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Dlatego konieczne jest rozcieńczenie bieli wodą, w stosunku 3: 1.
  2. Jeśli forma stała się zbyt duża, rozpuść 1 kg siarczanu miedzi w 10 litrach wody. Można również dodać 2 łyżki stołowe kwasu octowego, ale jednocześnie użyć 0,5 kg witriolu.
  3. Alternatywnie można wziąć 250 ml 40% roztworu formaliny, rozcieńczyć go w 10 litrach wody i ostrożnie leczyć plamy. Również całkiem skuteczny.
  4. Jeśli trudno jest Ci samodzielnie przygotować rozwiązania, możesz użyć gotowych produktów ze sklepu, takich jak Stromix, Ceresite, Anti-Fungus itp.

Jak usunąć pleśń ze ścian?

Sposoby zniszczenia grzyb jest dużo, ale lepiej nie dopuścić do tego. Aby to zrobić, należy dodać środek przeciwgrzybiczy do materiałów wykończeniowych (tynk, kit) na etapie naprawy lub traktować ściany specjalnym podkładem.Jeśli zignorujesz taką profilaktykę, pytanie, jak usunąć pleśń ze ścian zacznie Cię dręczyć w ciągu kilku tygodni. czyszczenie, powierzchnia musi być oczyszczona z wszelkich ciał obcych, tapety (jeśli występują) i pozostawić ścianę do wyschnięcia. przyczyny pleśni na ścianach Gdy problem, niż obmycie formy ze ścian, rozwiązany, można bezpiecznie przejść do procedury niszczenia grzyba.

Będziesz potrzebować gumowych rękawic, maski i ubrań roboczych do swojej pracy. Weź szmatkę i zwilż ją w przygotowanym roztworze. Następnie dobrze zainfekuj zainfekowany obszar i pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin. Spróbuj powtórzyć 2-3 razy w ciągu 2 dni. Jeśli grzyb nie zniknie po 5 dniach, procedurę należy powtórzyć.

Jak widać, usunięcie pleśni ze ścian jest bardzo ważnym problemem. Dlatego w obliczu takiego problemu nie należy się wahać, ale raczej zadbać o to z góry.