Zapamiętywanie tekstu jest bardzo ważną umiejętnością dla każdej osoby, dlatego zaczyna się rozwijać od dzieciństwa. Po pierwsze, są to wiersze w przedszkolu dla matatek, potem wiersze i prozy w szkole. W ten sposób rodzice i nauczyciele pomagają dziecku zwiększyć własne zasoby pamięci . Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zapamiętać tekst, zwróć uwagę na ten artykuł.

Jak łatwo jest zapamiętać tekst?

Ludzki mózg jest wyjątkowy, potrafi wiele, szczególnie w ekstremalnych sytuacjach. Dlatego bądź pewien swoich umiejętności: jeśli pilnie potrzebujesz zapamiętać więcej informacji niż zwykle, najpierw postaraj się zrelaksować.

  1. Po przeczytaniu tekstu, który musisz zapamiętać, spróbuj przekazać go swojemu domownikowi lub współpracownikowi. Tak więc ważne informacje zostaną zdeponowane w twojej głowie.
  2. Napisz arkusze oszukiwać. Czasami warto pamiętać lata szkolne lub studenckie i zapisywać główne punkty zapamiętanego tekstu. Oczywiście ta rada jest bardziej przydatna przy zapamiętywaniu dat, informacji technicznych lub terminologii. Tekst literacki w ten sposób, aby sformalizować notatkę, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.
  3. Mózg jest najlepiej zdolny do postrzegania informacji rano, więc staraj się czytać najważniejsze rzeczy rano, kiedy jesteś pełen siły i energii, a twoje myśli nie są zapchane innymi niepotrzebnymi informacjami. Nie zaleca się czytania tekstu, który należy zapamiętać w nocy. Może to pogorszyć twój proces czytania i możesz zakłócić sen. Pamiętaj jednak, że każda osoba to osoba fizyczna, a dla niektórych osób łatwiej jest zapamiętać tekst przed pójściem spać w nocy. Dlatego wybierając czas na praktykę, polegaj na biologicznym zegarze swojego ciała i jego cechach.
  4. Z pewnością każdy w dzieciństwie prowadził pamiętnik. W rzeczywistości jest to cudowna rzecz. Jeśli dużo czytasz, to stopniowo informacje są usuwane i pozostają tylko najjaśniejsze momenty w pamięci. Pamiętaj o omówieniu informacji z ludźmi wokół ciebie, więc w pamięci powstaje "podstawa" tego, co przeczytano i opublikowaliśmy.
  5. Pamiętaj, aby przeczytać adnotacje do książki, możesz przeczytać recenzje w Internecie na temat tej pracy. Sprawdź krytykę. Po tym solidnym przygotowaniu możesz łatwo zapamiętać ważne informacje.
  6. Stwórz wygodne środowisko. Izoluj od zewnętrznego hałasu. Spróbuj przejść na emeryturę, wyłączyć dźwięk w telefonie, wyłączyć telewizor i krótko oderwać się od rzeczywistości, aby zanurzyć się w świecie czytania. Szczególnie przydatna będzie ta rada, jeśli tekst do zapamiętywania jest dla ciebie bardzo trudny.
  7. Jeśli spróbujesz pamiętaj tekst, dużą objętość, następnie najpierw przeczytaj całość, a następnie spróbuj odczytać ją po przekątnej. Uważa się, że w ten sposób twoja pamięć wizualnie pamięta główną zapamiętywanie tekstu fragmenty zapamiętanego tekstu. Ponadto praca nad technikami czytania. Im szybciej przeczytasz, tym lepsze informacje o czytaniu będą asymilowane.
  8. Jeśli uważnie przeczytasz cały tekst i dobrze go zapamiętasz, nie powracaj do jego poszczególnych fragmentów i fragmentów. Zdaniem ekspertów takie podejście tylko pogorszy twoje postrzeganie przeczytanego tekstu, a także skomplikuje jego zapamiętywanie.

Dlatego staraliśmy się wybrać w tym artykule różne sposoby zapamiętywania tekstu, który może być odpowiedni dla prawie każdej osoby. Czytaj, rozwijaj i ulepszaj!