Kuchnia chińska staje się coraz bardziej popularna każdego roku. Chińskie sushi i bułki zdobywają pierwsze miejsce w rankingach preferencji smakowych, nawet wśród najbardziej konserwatywnych smakoszy. Dobra chińska restauracja z pewnością serwuje widelec na życzenie gości, ale kto nie chciałby poczuć się mistrzem w jedzeniu chińskiego jedzenia za pomocą autentycznych instrumentów?

Nauczyć się jeść chińskimi pałeczkami

Mówi się, że zasada samouczenia się w tym procesie czasami działa: są tam chińskie kije, są rolki. Jakoś trzeba chwytać i jeść bułki pałeczkami. To prawda, że ​​sushi jednocześnie wyskakuje i spada bezpośrednio na wasabi. Ktoś myśli, że wystarczy zobaczyć, jak inni jedzą chińskie pałeczki, a umiejętność przyjdzie sama.

Aby właściwie używać chińskich pałeczek, lepiej posłuchać kilku bardzo prostych wskazówek:

  1. Natychmiastowo kontrolowane pałeczki z dużą prędkością mogą nie działać - drobne umiejętności motoryczne rąk i dobre zdolności motoryczne, które zdolność do perfekcyjnej kontroli ruchu palców przychodzi z czasem. Dlatego nie ścigaj prędkości. Najważniejsze - nie upuszczaj sushi!
  2. Gruby koniec jednego drążka należy umieścić w zagłębieniu między kciukiem a palcem wskazującym i lekko docisnąć. Cienki koniec różdżki należy umieścić na palcu serdecznym. Pamiętaj - ta różdżka pozostaje nieruchoma, po prostu wygodnie w dłoni.
  3. Główna tajemnica wyjaśnienia. Druga "działająca" różdżka jest przyjmowana tak, jakbyś trzymał długopis! Nie myśl o poziomie którego falanga powinna być cienką końcówką różdżki. Po prostu trzymaj go tak, jak trzymasz długopis. Dzięki takiemu podejściu nie musisz myśleć o tym, jak nauczyć się jeść pałeczkami: możesz z łatwością poradzić sobie z pisakiem, a zwykła pozycja patyka w dłoni ułatwi ci to!

Smak Bon!