Słodycze dla niektórych osób - to uzależnienie i obsesja, które są bardzo miłymi kubkami smakowymi. Jak wielu było przekonanych, bardzo trudno jest przestać jeść słodycze i mąkę, ponieważ trzeba znaleźć odwagę, by przyznać się do tego nawyku sobie. Umiejętność rozpoznawania uzależnienie Jest pierwszym krokiem do odzyskania.

Dlaczego chcemy mąki i słodyczy?

Często wszystko zaczyna się w dzieciństwie, kiedy mamy i babcie, aby osładzić owoce, próbując nasycić nas witaminami, posypać je dużą ilością cukru. Gdyby tylko wiedzieli, jakie będą konsekwencje. Później ludzie słodzą wszystko, co jest możliwe - herbatę z cukrem, naleśniki i pierogi z cukrem, koktajle, pieczone jabłka, a nawet grzanki, tosty, omlety i makaron. A obecność wielu słodyczy w sklepach sprawia, że ​​nasze życie jest jeszcze bardziej różnorodne i słodkie. Przestępstwa receptorów smaku trwają z czasem, co może wpływać na kształt i samopoczucie, więc powinieneś pomyśleć o tym, co zastąpić słodycz i mąkę podczas utraty wagi.

Nadmierne spożycie cukru przyczynia się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy, otyłości i próchnicy. Szkodliwość mąki i słodyczy sprawia, że ​​ludzie szukają zdrowszych sposobów odżywiania i rezygnują z przyzwyczajeń związanych ze słodyczami.

Kiedy ludzie próbują walczyć z tym nawykiem, wszystko często kończy się na pierwszym kawałku czekolady. Rozpływająca się w ustach mleczna słodycz nie pozwala zapomnieć, a osoba decyduje o jeszcze jednym kawałku, trudno go zatrzymać. Niewielka siła woli i użyteczne wskazówki pomogą oprzeć się pokusom słodyczy i znaleźć sposób na przełamanie apetytu na słodycze i mąkę.

Jak odzwyczaić się od słodyczy i mąki - kilka przydatnych wskazówek:

  1. Przede wszystkim zaleca się po prostu nie kupować słodyczy. Wskazane jest, aby nie iść do sklepu, aby głodować, wtedy łatwiej będzie oprzeć się pokusie złapania smacznej czekolady w kasie, aby szybko ugryźć. A w departamentach z cukierkami lepiej nie patrzeć w ogóle.
  2. Słodycze można zastąpić warzywami i suszonymi owocami. Pokrój marchewki, umyj jabłka, wrzuć garść suszonych moreli do wazonu - jest wiele opcji. Dobrze, jeśli na stole zawsze są świeże owoce i jabłko lub paczka suszonych owoców w torebce.
  3. Również słodycze można zastąpić bułką tartą, orzechami, ziarnami słonecznika lub dynią. To kolejna próba przechytrzenia żołądka i kubków smakowych chrupiących zdrowych produktów.
  4. Właściwy tryb dnia. Lepiej iść do łóżka wcześnie i nie spędzać długich wieczorów przed telewizorem, w nocy wielu ludzi budzi się z apetytem. Utrata wagi często martwi się o to, czy można zjeść mąkę i słodko rano - oczywiście! W małych ilościach organizm potrzebuje słodyczy i węglowodanów. Dodając je do śniadania, damy siłę i energię na cały dzień.
  5. Na świątecznym stole lub w kawiarni można zastąpić ciasta i ciasto deserami z lekkimi owocami.
  6. Motywacja. Kolega lub dziewczyna odrzucili słodycze i mąkę, wyniki przekroczyły wszelkie oczekiwania. Piękna figura i skóra - do tego powinieneś dążyć. Jeśli ograniczysz ilość słodyczy i zamiast czekolady zjesz mały kawałek czekolady, a zamiast połowy ciasta, jeden skromny kawałek, zobaczysz, jak poprawi się nie tylko figura, ale także stan skóry i włosów.
  7. Gotujemy się. Samo gotowanie to bardzo dobre rozwiązanie - ciasta owocowe o niskiej zawartości cukru, lekkie desery.
  8. Wyłączając z diety napoje słodzone, możesz pozbyć się 2 - 3 kg rocznie. Alternatywą dla nich są woda i niesłodzone soki owocowe i warzywne. Słodziki zawarte w słodkich napojach mogą mieć zły wpływ na nerki, powodować biegunkę i przyczyniać się do rozwoju cukrzycy.

Jak wyrzec się słodyczy i mąki - psychologia

niż zastąpienie słodyczy i mąki przy zrzucaniu wagi

Czasami możesz pozwolić sobie na trochę rozluźnienia w diecie - kilka sztuk czekolada lub smaczne cukierki od czasu do czasu, oczywiście, nie szkodzić. Umiar jest najważniejszy! Dobre urządzenie psychologiczne powie twoim znajomym, że rezygnujesz ze słodyczy. Jeśli ludzie wokół ciebie o tym wiedzą, łatwiej ci będzie o siebie zadbać. Kto wie, może Twoi przyjaciele będą chcieli dołączyć do ciebie?

Oddawanie słodyczy i mąki przez długi czas jest sprawą siły woli. Lepiej zacząć od małego. Kilka dni bez słodyczy i możesz zafundować sobie ciastka, następne 4 dni będą łatwiejsze.