Harvard University, założony w USA w mieście Cambridge w 1636 roku, należy do najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie, gdzie zdobywa nie tylko najwyższej klasy wykształcenie, ale także posiada przydatne powiązania wśród "złotej" młodzieży. Wyobraź sobie, że co roku biuro przyjęć uniwersyteckich składające się z dwóch osób wybiera przyszłych studentów na 2000 miejsc spośród 30 000 kandydatów. Co trzeba zrobić, aby studiować na Harvardzie?

Co potrzebujesz, aby wejść na Harvard?

Zgodnie z zasadami Harvardu, wniosek jest przyjmowany od 1 listopada do 1 stycznia. Można go wypełnić na stronie internetowej uniwersytetu lub wydrukować, przesłać pocztą. Ponadto musisz podać:

  • świadectwo ukończenia i wyciąg z ocenami dla dyscyplin szkolnych;
  • 2 zalecenia od nauczycieli szkolnych;
  • wyniki SAT (lub AST) i SAT II.

SAT lub Scholastic Assessment Test to standardowy test do oceny wiedzy akademickiej absolwentów szkół, składający się z trzech części: czytania krytycznego, matematyki i pisania. ACT (American College Testing) jest również testem na przyjęcie na amerykańskie uniwersytety, składa się z 4 części - języka angielskiego, czytania, matematyki i rozumowania naukowego. SAT II to trzy testy profilowe demonstrujące wiedzę o uczestniku w wybranej specjalności.

Ponadto członkowie komisji selekcyjnej będą zwracać uwagę na wasze działania społeczne, aktywną pracę w organizacjach publicznych lub prowadzenie prac naukowych. Może to być udział w konkursach, konkursach, różnych programach, projektach wolontariackich i stażach. Musimy wykazać nasze zainteresowania, a także sukcesy w każdej dziedzinie: muzyka, sport, języki obce. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby przekazać komisji selekcyjnej swoją aktywność pozycja życiowa.

Jak złożyć podanie na Harvard: płatność

Harvard to nie tylko jeden z najbardziej prestiżowych, ale i najdroższych uniwersytetów na świecie. Jeśli chodzi o to, ile kosztuje studiowanie na Harvardzie, średnio za rok będziesz musiał zapłacić około 32 000 $. A to tylko nauka! Dodaj 10 000 $ za pobyt w akademiku, a także 2000 $ za różne opłaty i prowizje. Jak widać, nie każda rodzina może sobie pozwolić na taką sumę.

Istnieją jednak opcje, aby wejść na Harvard za darmo. Uniwersytet jest zainteresowany zdobyciem "lekkich" celów w swoich szeregach. szkolenie na Harvardzie Dlatego musisz udowodnić, że potrzebujesz uniwersytetu i członków komisji rekrutacyjnej. Jeśli ci się uda, otrzymasz pomoc finansową, częściową lub pełną.

W skrajnych przypadkach można zrobić samokształcenie: być może nauczanie na odległość na Harvardzie za pośrednictwem konferencji internetowych i kursów wideo, których koszt jest całkiem do zaakceptowania.

Dare, być może uda Ci się zostać studiem prestiżowego amerykańskiego uniwersytetu i uzyskać doskonałą edukację. Nic dziwnego, że jedną z 15 motywacji studentów Harvarda jest: " Ludzie, którzy coś inwestują w przyszłość, są realistami ".