Miesięcznie nigdy nie przychodzi się w dogodnym momencie, ponieważ ciągle muszą dostosowywać plany, ale czasami wydaje się, że łatwiej jest odłożyć te dni niż rzeczy do odroczenia. Naprawdę, czy można opóźnić nadejście menstruacji, a jeśli tak, to jak to zrobić?

Co zrobić, aby opóźnić miesięcznie przez kilka dni?

Jak mogę opóźnić nadejście menstruacji? Istnieją dwa podejścia: z pomocą środków ludowych lub narkotyków. Ta ostatnia metoda jest preferowana ze względu na jej wiarygodność - nikt nie przeprowadził badań nad skutkami środków ludowej. Ale spójrzmy na te metody bardziej szczegółowo.

Jak opóźnić menstruację za pomocą leków?

Możliwe jest opóźnienie wystąpienia menstruacji przy użyciu zarówno doustnych środków antykoncepcyjnych jak i progestyn. Te ostatnie są stosowane w leczeniu endometriozy i niektórych innych chorób, a za opóźnienie miesiączki należy je przyjmować 2 tygodnie przed rozpoczęciem. Środki antykoncepcyjne do opóźniania menstruacji powinny być przyjmowane bez przerwy, ale warto pamiętać, że przy dłuższym przyjęciu organizm przyzwyczaja się do remedium i przestaje na nie reagować.

Niezależnie od tego, które leki wybierzesz, wystarczy je wziąć pod nadzorem lekarza, nadużywanie tych metod może prowadzić do nieregularnego cyklu. Ponadto, takie metody odroczenia miesiączki są przeciwwskazane u kobiet z chorobami endokrynologicznymi.

Jak opóźnić początek comiesięcznych środków ludowej?

Po zapoznaniu się z możliwymi zagrożeniami związanymi z lekami hormonalnymi wiele kobiet myśli o tym, jak opóźnić comiesięczne środki zaradcze, sądząc, że są one bezpieczniejsze. Ta opinia nie zawsze jest prawdziwa. Niektóre środki ludowej mogą być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego też należy ich używać z rozwagą. Ponadto, jak już wspomniano, skuteczność tych leków nie została udowodniona w medycynie. Owszem, są kobiety, którym pomogły takie środki, ale są też takie, które od razu wypróbowały wszystkie receptury tradycyjnej medycyny, ale nadal nie osiągnęły pożądanego efektu, więc każdy osobiście. Musisz także pamiętać, że eksperymenty z cyklu miesiączkowego można wykonywać na tych, z którymi jest stabilny. Panie, które nieustannie skarżą się na nieregularność miesiączki, nie powinny zawieszać swoich miesiączek. Ale wystarczająca ilość ostrzeżeń i notatek, nadszedł czas na to, by mówić.

  1. Najczęstszy sposób na opóźnienie miesięczne z cytryną. Mówi się, że witamina C w jakiś cudowny sposób wpływa na naczynia, co skutkuje nadejściem menstruacji jest odkładane na kilka dni. Aby osiągnąć ten efekt, musisz zjeść 2 cytryny 4-5 dni przed spodziewanym początkiem miesiączki. Warto jednak pamiętać, że tak intensywne spożywanie cytryn może zaszkodzić układowi pokarmowemu, dlatego też ten eksperyment należy przeprowadzać ostrożnie i oczywiście nie na pusty żołądek.
  2. Jeśli zachodzi potrzeba zawieszenia już rozpoczętego miesięcznie przez 10-20 godzin, można użyć wywar z pokrzywy. Trzymaj miesięczną cytrynę Aby to zrobić potrzebujesz jednej łyżki liści pokrzywy, wlać szklankę wrzącej wody i pozwolić jej napar. Pić napar z ciepłego szkła trzy razy dziennie. Często to narzędzie nie jest warte użycia, ponieważ pokrzywa przyczynia się do zgrubienia krwi.
  3. Witamina K i zioła, w których się znajduje, takie jak pieprz wodny, mogą pomóc w zawieszeniu cyklu miesiączkowego. Rośliny bulionowe przygotowuje się w następujący sposób. 40 gramów suchych roślin zalać ½ litra wrzącej wody. Po małym ogniu doprowadzić do wrzenia na 5 minut. Następnie rosół nalegać 2-3 godziny, filtrować i brać trzy razy dziennie 30 minut przed posiłkami. Zacznij brać bulion powinien być około 4 dni przed spodziewanym początkiem miesiączki.