Miesiączka jest ważnym procesem, który pojawia się w ciele kobiety co miesiąc. Na początku cyklu, szkarłatna krew jest zwykle jasna z menstruacją. Jednak bliżej końca wypływu krew dostaje ciemnoczerwony, wiśniowy odcień, a różni się specyficznym zapachem. Średni czas trwania krytycznych dni wynosi zwykle od 5 do 7 dni. Szkarłatne miesięczne bez grudek na początku cyklu - zjawisko dość normalne i niewymagające specjalnego leczenia dla lekarza.

Dlaczego miesięczne kolory szkarłatne?

Z biegiem czasu kobieta może zauważyć, że ma skąpe miesięczne kolory szkarłatu podczas całego okresu wypisu i nie zmienia swojego koloru. Mogą wyglądać w postaci kropli jasnego szkarłatu, w postaci maści. W takim przypadku ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek kobiety, ponieważ rozjaśnienie szkarłatu jest normalne w następujących przypadkach:

  • stając się funkcją menstruacyjną dziewczynki;
  • okres menopauzy u kobiety po 50 latach;
  • Obecność kobiety w wieku rozrodczym w okresie okołoporodowym (naruszenie funkcji menstruacyjnej, w której występują niewielkie ilości wydalin).

Ważne jest, aby odróżnić obecność menstruacji od krwawienia. Jeśli krew szkarłatna jest obserwowana na początku cyklu, jest to normalne. Jeśli jaskrawoczerwone wyładowanie można zobaczyć w połowie cyklu lub na końcu, to z reguły towarzyszy im odpowiedni zapach krwi. Wszelkie podejrzenia krwawienia po okresie menstruacji wymagają odwołania się do ginekologa w celu dokładnej diagnozy, co pozwala wykluczyć ryzyko chorób ginekologicznych.

Powody do obaw

Jeśli kobieta ma szkarłatne wydzieliny zamiast miesięcznych, to jest powód do niepokoju, ponieważ taka utrata krwi może być spowodowana następującymi przyczynami:

Należy pamiętać, że wszelkie zmiany w wydzielinie z pochwy, które różnią się kolorem, zapachem i ilością, wymagają szczególnej uwagi lekarza, aby wykluczyć rozwój poważnych chorób ginekologicznych. Ważne jest również rozróżnienie początku miesiączki od krwawienia z macicy w czasie, co może stanowić zagrożenie dla życia kobiety.