Nożyczki Hot Haircut nikt nie będzie zaskoczony, ale w kosmetologii pojawiła się nowa, unikalna procedura o nazwie Fire cut. Na początku może wydawać się niebezpieczne i dość ekstremalne z powodu kontaktu włosów z otwartą latarką. W rzeczywistości ta manipulacja może znacznie poprawić kondycję i wygląd pasm, a także leczyć nawet mocno uszkodzone loki.

Istota procedury Fire cut

Uzdrawianie przez ogień polega na działaniu wysokiej temperatury na włosy na całej długości, usunięciu rozdwojonych końcówek, a także ich późniejszego uszczelnienia. Metodologia przypomina wizytę w wannie: gorące powietrze przyczynia się do głębszej penetracji użytecznych i odżywczych składników, witamin w tkance, w tym przypadku - w łodydze włosa.

Dzięki procedurze cięcia ogniowego możliwe jest całkowite przywrócenie bardzo suchych loków uszkodzonych przez częste barwienie, bielenie lub trwałość chemiczną podczas jednej sesji. Ponadto skutecznie eliminuje się działanie ognia rozdwaj końcówki i zapobiega procesowi ich separacji w przyszłości.

Jaka jest procedura?

Technika wykonywania cięcia ogniowego składa się z kilku kroków:

  1. Głębokie oczyszczenie skóry głowy i włosów z brudu, kurzu, martwych komórek naskórka. W tym celu stosowane są specjalne profesjonalne detergenty o całkowicie naturalnym składzie.
  2. Dokładny masaż skóry głowy. Ten etap jest przeprowadzany w celu poprawy krążenia krwi i wymiany tlenu w korzeniach włosów, w celu przygotowania ich do dostarczania składników odżywczych.
  3. Nakładanie na mokre włosy maski i serum ze specjalną kompozycją, która jest przede wszystkim bogata w proteiny i ceramidy. W tym produkcie aminokwasy, witaminy, oleje roślinne i pierwiastki śladowe występują również w bardzo wysokich stężeniach. Maska jest dobierana indywidualnie dla każdego klienta zgodnie ze stopniem uszkodzenia włosów, ich rodzajem, strukturą i długością. Po pewnej absorpcji kompozycji leczniczej, nici są traktowane cieczą lipidami, ekstraktami roślin leczniczych i minerałów, aby zapobiec uszkodzeniu włosów z powodu wysokiej temperatury.
  4. Bezpośrednie traktowanie przez ogień. Aby to zrobić, specjalne kleszcze są owijane kosmetyczną bawełną nasączoną alkoholem, okazuje się rodzajem pochodni. Tkanina jest podpalana, a otwarte włosy są przetwarzane od nasady do końców, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Należy zauważyć, że płomień nie dotyka w ogóle nici, ale utrzymuje się w niewielkiej odległości, tworząc przestrzeń z bardzo gorącym powietrzem między pochodnią a lokami. Równoległe cięcie uszkodzonych końcówek włosów, ich uszczelnianie ogniem. To na tym etapie dzieje się najważniejsza rzecz: pod wpływem wysokiej temperatury składniki odżywcze wnikają głęboko w łodygę włosa, składniki białkowe ją wzmacniają, ceramidy pomagają zmniejszyć porowatość, przywrócić strukturę.

Po zabiegu korzenie włosów są nasycone witaminami w nadmiarze:

  • aplikacja do zamków specjalnej maski z dodatkowymi składnikami nawilżającymi, chroni włosy przed wysuszeniem;
  • Jak leczyć włosy ogniem 2
  • przetwarzanie końcówek splotów o ciekłej kompozycji, zapobiega ich rozwarstwianiu w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy;
  • Płukanie głowy ciepłą wodą, a następnie bardzo zimne, pozwala skórze włosów przylegać jak najbliżej siebie.

Ostatni etap - suszenie i układanie pasm.

Jak długo trwa ten wynik?

Efekt po procedurze cięcia ogniowego trwa 2,5-3 miesiące, ale w razie potrzeby sesję można powtórzyć wcześniej, ponieważ obróbka włosów ogniem nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań.