Moda na proste włosy pojawiła się około 50 lat temu. Odtąd ona odchodzi, a potem wraca, a właściciele czarujących loków rozpaczliwie walczą o równe włosy. Często są zagubieni i nie wiedzą, jak wyprostować włosy, aby dawać pierwszeństwo.

Najprostszym i najtańszym sposobem prostowania włosów jest specjalne żelazko lub klasyczna lokówka. Ale wraz z wyraźnymi zaletami ma szereg wad, z których głównym jest uszkodzenie włosów. Staje się to szczególnie zauważalne, jeśli używasz żelazka częściej 2-3 razy w tygodniu. A jej rzadkim zastosowaniem nie jest też panaceum, z czasem włosy nadal będą tracić blask i elastyczność, a aby przywrócić włosy do dawnego wyglądu, trzeba będzie ciężko pracować.

Dlatego chcemy przedstawić Państwu alternatywne sposoby prostowania włosów bez prasowania i zwijania.

Co oznacza prostowanie włosów?

Prawdopodobnie wiesz, że istnieje kilka sposobów na prostowanie włosów. Można je podzielić na termiczne i chemiczne. Pod termicznym często oznacza to samo żelazo, lokówka lub suszarka do włosów, a pod wpływem chemicznym - efekt wodorotlenku sodu. Ostatnie zastosowanie w domu jest bardzo problematyczne.

Chemiczna metoda prostowania włosów

Do tego potrzebna jest specjalna prostownica do włosów. Działa analogicznie z permem, ale tylko odwrotnie. Ta metoda nie jest zalecana do samodzielnego stosowania, a oto dlaczego. Istnieje kilka rodzajów prostownic i które najlepiej pasują do twoich włosów, tylko mistrz wie. Wybór prostownicy zależy od grubości i stopnia falowania włosów, obecności lub braku zabarwienia, stanu skóry głowy. Metoda chemiczna daje długotrwały efekt, w przeciwieństwie do termicznego, ale także silniej wpływa na włosy. Dlatego lepiej jest dowiedzieć się, jak wyprostować włosy bez chemicznej prostownicy.

Jak wyprostować włosy za pomocą suszarki?

Ta metoda prostowania włosów, chociaż odnosi się do temperatury, jednak powoduje, że włosy są znacznie mniej szkodliwe niż stosowanie prasowania lub zwijania. Faktem jest, że podczas wygładzania włosów suszarką do włosów, samo źródło ciepła nie dotyka powierzchni włosów. To już duża zaleta. Ale ta metoda ma swoje wady. Na przykład, nie każda kobieta może wyrównać włosy suszarką do włosów, w tym przypadku potrzebujesz umiejętności i znacznej praktyki. Po drugie, wynik takiego prostowania jest mniejszy niż przy prostowaniu żelazkiem płaskim, a sam proces prostowania zajmuje więcej czasu.

Ale wracając do samego procesu. Lepiej wyprostować włosy natychmiast po umyciu włosów, gdy jest jeszcze mokry. Najpierw nałóż produkt do stylizacji, żel lub odżywkę, która nie wymaga zmywania. Następnie, używając suszarki do włosów z płaską dyszą i okrągłej szczotki, zaczynamy prostować włosy. W tym samym czasie ściągamy włosy grzebieniem i podążamy za grzebieniem strumieniem powietrza z suszarki (lepiej, żeby temperatura powietrza nie była zbyt wysoka, od tego zależy stopień uszkodzenia włosów). Powtarzamy te ruchy, aż osiągniemy pożądany rezultat. Lepiej jest wyrównać każdą nić oddzielnie, niż wszystkie włosy na raz. Następnie nakładamy utrwalacz na włosy, aby były dłużej płaskie.

Как выпрямить волосы феном

Jak wyprostować włosy bez prasowania środków ludowej?

Prawdopodobnie widziałeś więcej niż jedną reklamę telewizyjną, która obiecuje proste i piękne włosy dzięki szamponowi (odżywka, balsam, itp.). W praktyce okazuje się, że narzędzia te działają tylko razem z chemicznym lub termicznym prostowaniem włosów i są jedynie narzędziem pomocniczym.

Istnieje również informacja, że ​​można prostować włosy za pomocą masek na włosy lub bezbarwnej henny. Ale te narzędzia nie pomogą Ci uzyskać całkowicie gładkich i gładkich włosów. Same zagęszczają włosy, a pod wpływem grawitacji nieco je prostują.