Natychmiast należy wyjaśnić, że informacji z tego materiału nie należy traktować jako wezwania do działania. Używanie nebulizatora do leczenia dzieci to poważny krok! W żadnym wypadku nie używaj tego urządzenia bez zaleceń twojego lekarza! Pomożemy Ci tylko zrozumieć modyfikacje tego urządzenia i uniknąć błędów przy jego wyborze. A więc, dowiedzmy się, jak wybrać odpowiedni nebulizator, aby pieniądze przeznaczone na jego przejęcie nie zostały zmarnowane.

Informacje ogólne

Prawdopodobnie pytanie, które często można znaleźć na forach, na których mamusie dzielą się swoimi doświadczeniami nebulizator Lepiej jest używać do leczenia dziecka jest nieprawidłowe. Sam typ urządzenia zostanie przekazany przez lekarza, ponieważ użycie niektórych modyfikacji tego urządzenia z przeziębieniem jest całkowicie nie do przyjęcia. Najpierw dowiadujemy się o najczęstszych typach rozpylaczy. Natychmiast powiedz, co najważniejsze: nebulizator i inhalator - to wcale nie jest to samo, pytanie o to, który z tych urządzeń jest lepszy do wyboru, jest również niepoprawne, ponieważ zasada ich pracy znacznie się różni. Dla nas wszystkich, znany inhalator dostarcza cząsteczki leku do dróg oddechowych wraz z wdychaną parą. Ta metoda dostarczania leków pozwala im dostać się tylko do górnych dróg oddechowych. Ale nebulizer nie wyparowuje i nie rozpyla leku. Wynika to z najmniejszych atomizerów lub fal ultradźwiękowych. Niektóre modele nebulizatorów są zdolne do przymusowego dostarczania leków bezpośrednio do dolnych dróg oddechowych z silnym przepływem powietrza. Ale nie zawsze jest to właściwe leczenie, ponieważ wraz z lekiem, choroba "mieszkańcy" z "wyższych pięter" może również dostać się do dolnych dróg oddechowych. Z tego powodu przed skorzystaniem z niej zawsze należy zasięgnąć porady lekarza. Następnie dostarczymy informacje o tym, jak wybrać kompresor lub nebulizator ultradźwiękowy, co powinno znaleźć się w jego opakowaniu i które marki należy zaufać.

Wybierz nebulizator

Na początek dowiedzmy się, która firma najlepiej kupuje nebulizator dla dziecka. Pomimo sprzecznych opinii, istnieje kilka bezwarunkowych przywódców, którym ufają większość matek. Nebulizatory marek Longevita, Philips, Beurer, Gamma i Omron są szczególnie popularne i mają dobre recenzje. Nebulizatory Omron są również szeroko stosowane w instytucjach medycznych. Przejdziemy teraz bezpośrednio do pytania, który nebulizator do wyboru dla dziecka jest najlepszy. Niezależnie od producenta, należy zwrócić uwagę na kompletny zestaw urządzenia. Pożądane jest posiadanie rurki do jamy ustnej i nosa, a także masek oddechowych dla dzieci i dorosłych. Nebulizatory typu kompresorowego korzystają z innych modyfikacji z powodu szybkiego dostarczania leku bezpośrednio do dolnych dróg oddechowych. Jednak, jak wspomniano powyżej, nie zawsze jest to dopuszczalne rozwiązanie. W rzeczywistości nazwa "nebulizator ultradźwiękowy" mówi tylko, że lek nie jest rozpylany przez dysze, ale przez fale ultradźwiękowe. Ich konstrukcja nie zapewnia dostarczania leku przez strumień powietrza, więc substancja musi być wdychana niezależnie, a dziecko nie zawsze ma wystarczającą ilość "sludalki". Ale z tym wszystkim, oni jak wybrać nebulizator inhalatora odnoszą korzyści z jakości samego rozpylania, ponieważ cząsteczki "chmury" leku, spryskane ultradźwiękami, są bardziej jednorodne i mniejsze. A to oznacza, że ​​lek osiąga cel. Kolejnym oczywistym plusem jest to, że urządzenia te są praktycznie bezgłośne, czego nie można powiedzieć o pneumatycznej wersji urządzenia. Robią dużo hałasu, który może wystraszyć dziecko, a czasami muszą leczyć nawet bardzo młodych pacjentów.

Mamy nadzieję, że informacje przedstawione w tej sekcji pomogą Ci zrozumieć dużą liczbę ofert sprzedaży tego urządzenia i dokonać jedynego słusznego wyboru.