Wraz z nadejściem chłodów wielu chce zaopatrzyć się w dodatkowe źródła ciepła. Dlatego pytanie staje się bardzo istotne: jak wybrać grzejnik domowy?

Ogrzewacze domowe - które wybrać?

  1. Chłodnica oleju Jest to najpopularniejszy rodzaj grzałki. Jest on ułożony w następujący sposób. W przypadku oleju mineralnego i spirali elektrycznej. Kiedy cewka się nagrzewa, ciepło dostaje się do oleju, następnie do ciała, a następnie powietrze ogrzewa się. Nagrzewnica oleju powoli się nagrzewa, ale będzie również powoli się ochładzać. Grzejnik jest bezpieczny w użyciu, ponieważ można go długo używać. Ze względu na powrót energii do oleju, wyklucza się wypalenie elementu grzejnego. Mimo to zaleca się wybór modeli z funkcją automatycznego wyłączania i przy zakupie.Jeżeli zdecydujesz się wybrać grzejnik olejowy, powinieneś rozważyć, że najlepiej jest ogrzać grzejnik o dużej liczbie sekcji.
  2. Grzejnik wentylatora . Jest to najłatwiejsza i najtańsza opcja. Zalety to możliwość szybkiego podgrzania powietrza, do minimum - hałas wytwarzany w pracy. Najlepiej wybrać grzejnik z funkcją obracania w etui, ponieważ jest on w stanie ogrzać powietrze w różnych kierunkach. Jest również korzystne, aby urządzenie miało ceramiczny element grzejny, który nie pali powietrza.
  3. Konwektor . To urządzenie działa zgodnie z następującą zasadą: zimne powietrze wchodzi od dołu, jest ogrzewane przez element grzewczy i podnosi się. W tym samym czasie temperatura w pomieszczeniu wzrasta równomiernie. Wady polegają na tym, że podgrzanie powietrza zajmuje dużo czasu (około 20 minut), na zalety - bezgłośność i możliwość wykorzystania go jako elementu wnętrza.
  4. Promiennik podczerwieni . Wewnątrz urządzenia znajduje się spirala umieszczona w kwarcu lub szkle jak wybrać grzejnik olejowy rurka. Cechą urządzenia jest to, że nie ogrzewa powietrza, ale obiekty, do których jest skierowany. Dzięki temu możesz stworzyć oddzielne strefy ciepłe. Zaletami są szybkie ogrzewanie powietrzne, oszczędność i brak hałasu. Ale jednocześnie promiennik podczerwieni ma swoje wady: jest jednym z najdroższych i jest używany w pomieszczeniach z wysokimi sufitami (odległość do sufitu powinna wynosić co najmniej 1,5 m).

Znając niezbędne informacje o cechach, zaletach i wadach niektórych urządzeń, możesz zdecydować, jak wybrać odpowiednią grzałkę.