W tym artykule rozważymy cechy i charakterystyczne cechy subkultury: ich ubrania, muzyczne preferencje literackie itp.

Każdy, kto chce dołączyć do rang, jest gotowy, należy zauważyć, że zewnętrzne kopiowanie makijażu i biżuterii dla gotowych nie sprawi, że staniesz się częścią gotyckiego nurtu. Zasady są gotowe, aby mogły je spełniać tylko osoby o określonym umyśle i charakterze.

Ruch gotycki jest bardzo popularny, co doprowadziło do pojawienia się masowych stereotypów na temat tego, co gotują i czynią Goci. Tak więc przeciętny obywatel jest głęboko przekonany, że Goti są zamyślonymi i nieco ponurymi dziewczętami i chłopcami w czarnych ubraniach, którzy myślą o śmierci i nie lubią aktywnego życia, wolą słuchać żałobnych i przerażających melodii, przechodzą przez cmentarze i refleksje.

Filozofia jest gotowa

Gotycka estetyka zawiera bezpośrednie lub pośrednie przesłanie śmierci. Trzeba przynajmniej zwrócić uwagę na to, jak Goci są malowani (blade twarze, koła pod oczami), ich styl (czarne ubrania, charakterystyczne buty są gotowe - wysokie czarne buty lub buty ze sznurowaniem). Warto również zwrócić uwagę na to, czego słuchają Goci. Lacrimosa, Cradle of filth, Behemoth, HIM, Arcana, Mortiis, Evanescence, Engeistaub, Ordo Equilibrio, Morthound, Nightwish, itp. - cała ta muzyka jest nieco ponura, może być przerażająca, ale jednocześnie podniosła, podniosła, wręcz inspirująca. Goti często wolą filmy i dzieła literackie, na temat podobny do śmierci, wielu z nich lubi chodzić na cmentarze. Ale jednocześnie nie oznacza to, że Gotowi czczą śmierć lub unikają życia. Charakterystyczną cechą gotyku - nie śmierć jako fetysz, ale pragnienie i entuzjazm dla idei piękna abstrakcji. Rozszerza to granice gotyku niemal na czas nieokreślony, pozwalając każdemu znaleźć w nim coś odpowiedniego dla siebie. Pierwsi Gotowie starali się osiągnąć swój potencjał twórczy w społeczeństwie, które nie było w stanie zrozumieć głębokich myśli. Początkowo Goci są wysoce intelektualnymi i artystycznymi ludźmi, pasjonującymi się ideą estetyki we wszystkim, ale jednocześnie propagującymi szczere emocje. Wśród chętnych jest wysoko ceniony indywidualizm, chęć podążania za własnymi zasadami, niechęć do bezmyślnego dziedziczenia cudzych pomysłów. Ci, którzy przyjmują jedynie zewnętrzne cechy gotyku, nie próbując zrozumieć ideologicznych idei, nie są popularni wśród gotowych. Są raczej pogardzani, biorąc pod uwagę głupie klaunów.

Styl jest gotowy

Mimo indywidualizmu subkultury nadal można zidentyfikować kilka znaków stylu zewnętrznego:

  • Gotyckie stroje są zwykle czarne z dodatkiem czerwieni, szarości lub bieli. Bardzo często stylistycznie zbliżają się do strojów europejskiego średniowiecza;
  • Gotowe dziewczyny wolą styl wampirzyc: gorsety, koronki, kołnierze, wysokie buty, długie rękawiczki itp .;
  • Chłopaki z Goth ubierają się w skromny, wręcz surowy styl. Ich obrazy są często ponure, a nawet nieco demoniczne. Ten styl wśród gotowych nazywa się "Raven". Długie płaszcze, wysokie buty ze sznurowaniem, skórzane rękawiczki są powszechne;
  • Goci nie zaniedbują biżuterii, w tym biżuterii. Ale jednocześnie wolą srebro, biorąc pod uwagę złoto jako symbol ubrania goth nizinne ludzkie aspiracje i fałszywe wartości społeczne;
  • Goci często używają ankh - egipskiego symbolu życia wiecznego. To jeden z kluczowych znaków gotyckich. Poza tym wielu Gotów używa symboli i znaków celtyckich, chrześcijańskich i egipskich.

W przeciwieństwie do przerażających opowieści o samobójstwach, ofiarach i orgiach na cmentarzach, Goti są przyjaznymi i pokojowymi ludźmi, choć mają skłonność do depresyjno-pesymistycznych nastrojów. Jeśli twoje dziecko jest porywane przez gotyckich, nie panikuj. Być może jest to tylko hołd dla młodzieńczego romantyzmu, który przejdzie za kilka lat.