Kiedy spotykasz się na ulicach przedstawicieli tego nieformalnego ruchu, natychmiast staje się jasne, dlaczego nazywają się "dziećmi kwiatów". Ich ubrania są jasne i kolorowe, ich włosy są długie, luźne. Przy całym swoim wyglądzie i stylu życia hipisi podkreślają, jak ważne jest dla nich połączenie z naturą, miłością i wolnością.

Subkultura hippisowska ma bogatą historię. Pochodząca z Ameryki w latach 60. XX wieku rozprzestrzeniła się na cały świat, wywierając znaczący wpływ na różne sfery życia społecznego. Młodzieżowy ruch hippisowski składał się głównie z nastolatków i młodych ludzi w wieku poniżej 25 lat. Większość hippisów to dzieci z zamożnych rodzin, które miały okazję dużo podróżować, angażować się w pracę twórczą i wszystko, co ich interesuje, zamiast rozwiązywać codzienne problemy domowe. Ci ludzie odrzucili wszystkie wartości klasy średniej, ponieważ podstawą filozofii hipisowskiej było pragnienie wolności i miłości, jako najwyższych korzyści naszego świata.

Ruch antywojenny i antynuklearny rozpoczął się od demonstracji hipisów. Przedstawiciele tej subkultury mówili również o prawach zwierząt, o prawach kobiet, dzieci i człowieka w ogóle. Hippisi doświadczali różnego rodzaju "ciekawostek", a to otworzyło się na świat wegetarianizmu, kuchni, duchowych nauk różnych narodów świata. Epoka hippisowska wpłynęła na szeroką dystrybucję środków antykoncepcyjnych i mody (dżinsy, t-shirty, szorty, minispódniczki, odzież etniczna), a także stała się impulsem do narodzin ruchu antyglobalistycznego.

Jak wyglądają hipisi?

Ta subkultura, która znacząco wpłynęła na współczesną rzeczywistość i wygenerowała wiele gałęzi, nie zniknęła do dziś. Ci, którzy chcą dołączyć do tego ruchu młodzieżowego, oprócz bycia romantyczkami i osobowościami twórczymi, powinni także być świadomi zewnętrznych atrybutów kultury hippisowskiej:

    jak ubierają się hipisi
  1. Jak ubierają się hipisi ? Dżinsy są ich ulubionymi ubraniami. Zwykle jest to spodnia lub dżinsowa kurtka. Ubiory o nieokreślonym kolorze są również rozpoznawane i używane. Ubrania mają wygląd "zaniku" za pomocą jasnych plam i zarysowań. Na karku hipis może nosić małą skórzaną torebkę. Ubrania często zdobione są haftem, ornamentem, koralikami.
  2. Hipisowe fryzury . Niemożliwym zadaniem jest spotkanie z hipisami z krótkimi włosami. Długie włosy, rozczesane i pokryte cienkim bandażem, są najczęstszą fryzurą. Mężczyźni często zapuszczają brodę. Jest bliżej natury i daje pewne podobieństwo do Jezusa Chrystusa.
  3. Bombki z Hippie Preferowane są domowe koraliki, skóra lub drewno. Kolor "bombek" również ma pewne znaczenie semantyczne.
  4. Czego słuchają hipisi ? Muzyka hippisowska to rock'n'roll, rock, folk, blues i psychedelic.