"Hipster" to dziś słowo na przesłuchanie wielu. Wyjątkowość ruchu hipsterów polega również na tym, że pomimo powszechnej popularności, nie wszyscy nazywają siebie hipstersami, wiele osób kategorycznie zaprzecza ich zaangażowaniu w nie, pomimo oczywistej wspólności głównych cech. Było mnóstwo sarkastycznych i kłujących artykułów, a w niektórych regionach stosunek do przedstawicieli subkultury jest tak negatywny, że zyskuje cechy prawdziwego nękania. W nim cele ruchu zostają przeniesione na nowy, polityczny poziom. Pojęcie "hipster" jest raczej niejasne i niewyraźne, nie każdy, kto chce dołączyć do tej popularnej subkultury, rozumie jej znaczenie. W tym artykule postaramy się rozważyć podstawowe atrybuty hipstersów, które czytają, słuchają, kochają hipstery i jak stać się jednym z nich.

Historia koncepcji

Termin ten pojawił się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w latach 40. ubiegłego wieku. Początkowo była to definicja dla ludzi, którzy lubią muzykę jazzową i przyjmują określony styl życia: dobrowolne ubóstwo, wolna moralność, używanie lekkich narkotyków, specjalny slang itp. Dzisiejsze rozumienie pojęcia znacznie różni się od pierwotnego. Obecnie Hipsters to zamożni intelektualiści, którzy lubią modę, alternatywną muzykę i sztukę, którzy dużo wiedzą o współczesnej literaturze, kinie artystycznym, słuchają indie rocka, są kreatywni i niejednoznaczni.

Styl Hipster jest dość typowy, więc każdy, kto chce dołączyć do tego trendu, bezbłędnie recenzuje i dostosowuje swoją garderobę, zwracając szczególną uwagę na stroje i akcesoria, starając się jak najwięcej, aby w pełni odpowiadać cechom stylowego i zamożnego intelektualisty.

Hipsters używają odzieży i akcesoriów, aby pokazać swoje zaangażowanie w kulturę elitarną i wyższe warstwy społeczne.

Wygląd Hipster

Przyjrzyjmy się, jak ubierają się modnisie.

Niezbędnym elementem modnej garderoby są chude, obcisłe dżinsy. Obowiązkowe buty - trampki znanych, popularnych marek, najlepiej w jasnych kolorach lub w oryginalnym designie. T-shirty i swetry z nietypowymi nadrukami - należą również do "zwierząt domowych" hipsterów. Wzory koszulki mogą być bardzo różne - od uwielbianych przez wszystkich modnych londyńczyków, jelenie i koty, po napisy, samochody, meble itp. Aby przynajmniej odpowiadać zewnętrznie obrazowi elitarnego "sprytnego", biodrówki używają grubych oprawek okularów. Korzystanie z zaawansowanych technologicznie gadżetów, w szczególności produktów Apple, to kolejna charakterystyczna cecha subkultury. Nie ma specjalnych wymagań co do koloru, długości i stanu włosów - dla hipstersów ważne jest, aby fryzura była oryginalna, niezwykła, stylowa. Jednak wśród dziewcząt hipsterskich powszechne noszenie długich włosów o naturalnych kolorach, jak plecionki i luźne, układane celowo niedbale. Większość hipsterskich dąży do szczupłości - powinno to wskazywać na pewną surowość, przewagę potrzeb intelektualnych nad fizycznymi.

Główny przewodnik dla tego hipster: w pogoni za modą, aby nie stracić własnej osobowości, nie połączyć modne ubrania z tłumem starającym się wyróżnić. W końcu zewnętrzne przejawy subkultury to nie wszystko. Powierzchowna wiedza o sztuce, modzie, współczesnej literaturze i kinie może pomóc komuś stać się intelektualistą, ale nie zastąpi prawdziwej duchowości. Każdy, kto dąży do tego, by zostać hipsterem, nie powinien mieć obsesji na punkcie zewnętrznych przejawów, ale spróbuj spojrzeć do środka, "odkryć" istotę prądu i połączyć się z prawdziwymi wartościami subkultury hipsterów.

Jeśli twoje dziecko lubi ten trend, nie martw się i nie próbuj go odradzać - w końcu nie ma nic strasznego w biodrach. W rzeczywistości fascynacja sztuką, muzyką, czytanie dobrych książek nie jest w stanie nikomu szkodzić.