Jabłko jest pierwszym owocem wprowadzanym do karmienia niemowląt. Korzyści z jabłek dla dzieci są określone przez ich wysokie właściwości odżywcze i lecznicze. Jabłka zawierają witaminy C i B, karoten, sole mineralne wapnia, żelazo i fosfor. Szczególnie bogate w witaminy C, odmiany jabłek, ich stosowanie ma korzystny wpływ na hematopoezę. Słodkie odmiany są bogate w pektyny, stabilizują metabolizm, a także substancje przeciwdrobnoustrojowe. Jabłka poprawiają apetyt i trawienie, pomagają wzmocnić układ odpornościowy.

Świeże przeciery jabłkowe dla dzieci można przygotować na różne sposoby:

  • Najłatwiejszy i najwygodniejszy, jeśli potrzebujesz małej ilości tłuczonych ziemniaków (na początku przynęty): ocieplić oczyszczone jabłko łyżeczką i natychmiast podać dziecku zawartość łyżeczki;
  • gdy potrzebnych jest więcej tłuczonych ziemniaków, wygodniej będzie przygotować je za pomocą specjalnej plastikowej kielni dla dzieci;
  • Blender - może być również użyty, jeśli wolisz nowoczesne metody gotowania.

Zaczynając dawać dziecku jabłko, uważnie obserwuj reakcję ciała dziecka na to: czy są wysypki na skórze, zaburzenia stolca, zwiększone tworzenie się gazów i kolka. Alergia na jabłka u dzieci nie jest tak powszechna, ale nadal występuje. Jest to szczególnie ważne w przypadku czerwonych jabłek - dlatego żywność zaczyna się od zielonych odmian. Ale nietolerancja dla surowych jabłek przewodu pokarmowego dzieci - zjawisko nie jest niczym niezwykłym.

Aby zapobiec możliwym reakcjom alergicznym i zaburzeniom trawienia, zacznij przynętę od owoców, nie od surowego, ale od pieczonego jabłka.

Jak upiec jabłko dla dziecka?

Mocne zielone jabłka o małych rozmiarach umyć, pokroić na połówki, usunąć rdzeń. Odkleić nie jest konieczne. Jeśli jabłka są bardzo kwaśne, włóż je do zakamarków serc na 0,5 łyżeczki. cukier Piec w rozgrzanym piekarniku przez około 15 minut. Pozwól, aby przygotowane jabłka ostygły, usuń miąższ łyżeczką, zetrzyj trochę w filiżance i pozwól dziecku.

korzystanie z jabłek dla dzieci

To najłatwiejszy przepis, odpowiedni dla najmniejszych. W miarę jak miękisz rośnie, będzie można go ulepszyć i skomplikowad: dla odmiany piec jabłka z twarogiem (od 8 miesięcy), cynamonem (bliżej drugiego roku), miodem (jeśli nie ma na to alergii), orzechami ( od 5 lat).

Pieczone jabłko dla niemowląt to bezpieczny i zdrowy produkt. Krótka obróbka cieplna zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych, poprawia trawienie produktu przez przewód pokarmowy, przy zachowaniu większości zawartych w nim witamin i mikroelementów.

Rozpiecz swoje okruchy z pieczonymi jabłkami na początek, a po kilku tygodniach może nadejdzie chwila, kiedy możesz dać dziecku surowe jabłko.