Buraki to zdrowe i smaczne warzywa korzeniowe, bogate w witaminy i składniki odżywcze. Poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych, serca, zwiększa hemoglobinę. Wiele gospodyń domowych używa tego warzywa do gotowania. sałatki i inne potrawy. I jak szybko ugotować buraki, powiemy ci teraz.

Jak gotować buraki szybko i smacznie?

Składniki:

Gotowanie

Więc wybierz małe korzenie, umyj je i pokrój na kawałki. Włóż buraki na patelnię i napełnij wodą. Wysyłamy potrawy do średniej temperatury, przykrywamy pokrywką i gotujemy warzywa przez około godzinę. Do buraków podczas gotowania nie traci bogatego koloru burgunda, dodaj odrobinę soku z cytryny. Gotowość jest sprawdzana w następujący sposób: przebijamy buraki ostrym przedmiotem, a jeśli owoce są miękkie, delikatnie osusz ciecz i używaj gotowanych buraków do zamierzonego celu.

Jak szybko ugotować buraki na patelni?

Składniki:

  • buraki - 355 g;
  • woda

Gotowanie

Warzywa są dokładnie myte, ogony nie są usuwane. Wlać wodę do rondla, podgrzać przed gotowaniem i ostrożnie zanurzyć warzywo korzeniowe. Zmniejsz temperaturę i gotuj buraki przez około godzinę. Następnie delikatnie osuszyć bulion i położyć plon korzeniowy na talerzu i wyjąć na 15 minut w lodówce.

Jak szybko gotować buraki w kuchence mikrofalowej?

Składniki:

  • buraki - 3 szt .;
  • woda - 2 l.

Gotowanie

A oto kolejny szybki sposób na gotowanie buraków w wodzie. Warzywa korzeniowe są dokładnie spłukiwane z brudu, wykonujemy głębokie cięcia, umieszczamy je w szklanej misce, zalewamy wodą i wkładamy do kuchenki mikrofalowej. Ustawiamy moc urządzenia 800 watów. i włącz minutnik na 10-12 minut. Po usłyszeniu sygnału sprawdzamy gotowość warzyw i ostrożnie je wyjmujemy.

Jak szybko gotować duże buraki?

Składniki:

  • duże buraki - 1 szt .;
  • jak gotować buraki szybko i smacznie
  • woda

Gotowanie

Dokładnie umyj i osusz buraki. Teraz bierzemy specjalne naczynie do mikrofalówki, rozprowadzamy warzywo korzeniowe w środku zbiornika i dodajemy pół szklanki przegotowanej wody. Przykryj pokrywką i włóż pojemnik do kuchenki mikrofalowej. Ustaw urządzenie na pełną pojemność i ustaw czas na 7 minut. Po sygnale delikatnie przekręć buraki na drugą stronę i gotuj kolejne 7 minut. Następnie pozostawić do zaparzenia pod zamkniętą pokrywą i sprawdzić gotowość nożem lub widelcem.