Fasola to produkt z niesamowitym arsenałem użytecznych minerałów, różnych pierwiastków i witamin. Ale w swojej surowej postaci nie jest spożywana, ale aby ugotować fasolę do miękkości, zabiera lwią część czasu. Dobrze, jeśli wcześniej udało Ci się namoczyć fasolę. Ale jeśli nie było takiej możliwości lub po prostu zapomniałeś to zrobić, gotowanie na parze w tym przypadku będzie przez wiele godzin. Ale mamy kilka skutecznych sposobów na przyspieszenie gotowania ziaren, które omówimy dalej.

Jak szybko ugotować czerwoną fasolę, nie mocząc jej?

Składniki:

  • sucha czerwona fasola - 215 g;
  • filtrowana woda - 1,9-2,3 l;
  • sól

Gotowanie

Zmiany temperatury, sztucznie stworzone podczas gotowania, szybko pomogą ugotować czerwoną fasolę. Najpierw napełnij produkt czystą wodą, tak aby pokrywała tylko ziarna, po pierwszym wrzeniu zacznij dodawać dodatkowe porcje lodowatej wody i poczekaj na kolejny wrzenia. W ten sposób skóra mięknie szybciej, a ziarna stają się miękkie po czterdziestu minutach. Nie zapomnij dokładnie przepłukać ziaren przed rozpoczęciem gotowania.

Sól produkt powinien być dopiero pod koniec gotowania, w przeciwnym razie sól zagęści ziarna i będą musiały być gotowane znacznie dłużej.

Jak szybko ugotować białą fasolkę bez moczenia?

Składniki:

  • duża biała fasola - 215 g;
  • filtrowana przez wodę - 720 ml;
  • soda - 5 g;
  • sól

Gotowanie

Biała, duża fasola jest odpowiednio gęstsza i jest warzona dłużej niż czerwona. W tym przypadku zalecamy stosowanie jeszcze skuteczniejszego sposobu gotowania roślin strączkowych. Umyte ziarna są wypełnione wodą i dodać trochę soda oczyszczona. Alkaliczne środowisko przyspieszy proces i pomoże ziarnom stać się miękkie przez trzydzieści do czterdziestu minut.

Sól fasolę dopiero pod koniec gotowania.

Jak prawidłowo i szybko ugotować ziarna bez moczenia w mikrofalówce?

Składniki:

  • fasola dowolna - 220 g;
  • przefiltrowana woda - 720 ml;
  • sól

Gotowanie

Właściciele kuchenka mikrofalowa może go użyć do zrobienia fasoli bez moczenia. Przy pomocy tego urządzenia po trzydziestu jak szybko ugotować białą fasolę bez moczenia minuty ziarna będą gotowe. Aby zrealizować ten pomysł, umyj ziarna fasoli pod bieżącą wodą, nalej niezbędną ilość wody i włóż do kuchenki mikrofalowej. Należy pamiętać, że naczynia używane do przygotowania produktu w ten sposób muszą być odpowiednie.

Ustawiamy timer na dziesięć minut i włączamy kuchenkę mikrofalową, dostosowując ją do maksymalnej mocy. Po sygnale mieszamy fasolę i przedłużamy gotowanie przez kolejne piętnaście minut, po czym dodajemy trochę soli do naczynia i włączamy kuchenkę mikrofalową z ziarnami przez kolejną minutę.