W przeciwieństwie do niedawnego poglądu na bezużyteczność, a nawet szkodzi semolinie dla dzieci bardzo często pediatrzy nadal zalecają wprowadzenie go do diety dziecka. W rzeczywistości w kaszach z semoliny nie ma tak mało użytecznych składników i substancji, które nie będą zbyteczne dla organizmu Twojego dziecka. A jeśli, powiedzmy, dziecko jest osłabione lub musi przybrać na wadze, to nie ma w tym przypadku żadnej równej kaszy semoliny. Oczywiście, nie wolno nadużywać tego produktu i podawać go dziecku każdego dnia, ponieważ pokarm powinien być zróżnicowany. Ale tutaj kilka razy w tygodniu na śniadanie, kasza semolinowa nie będzie zbyteczna, ale wręcz przeciwnie.

Jak prawidłowo i ile gotować owsiankę semantyczną na mleku dla dziecka?

Niektóre opinie na temat zagrożeń związanych z semoliną dotyczą obecności w tym produkcie fityny, która zapobiega wchłanianiu wapnia i żelaza. Ale jeśli semolina jest odpowiednio ugotowana, nie ma nic złego w mówieniu o jakiejkolwiek krzywdzie. Zobaczmy, ile ugotować semoliny w mleku, aby dziecko mogło uzyskać z tego produktu tylko korzyść.

Składniki:

  • mleko pełne - 120 ml;
  • woda - 120 ml;
  • semolina - 50 g;
  • cukier granulowany fruktoza lub miód.

Gotowanie

Aby przygotować owsiankę semantyczną dla dziecka od roku do trzech lat, mleko należy rozcieńczyć w równych proporcjach z wodą. Jeśli dziecko jest starsze, możesz użyć produktu mleczarskiego w czystej postaci.

Wlać podstawę mleka do kadzi lub małego garnka i podgrzać na kuchence do wrzenia. Wlać wymaganą ilość semoliny do miski i wstrzyknąć ją do mleka przez sito, ciągle mieszając zawartość naczynia. Ugotuj owsiankę z ledwo wyczuwalnym zagotowaniem przez trzy do pięciu minut, następnie przykryj pojemnik pokrywką i pozwól mężczyźnie parzyć przez dziesięć minut. Najważniejsze, że przy gotowaniu semoliny należy trzymać się minimalnego przedziału czasowego, w którym rozpada się fityna, o czym wspomnieliśmy powyżej. Aby to zrobić, należy ugotować owsiankę od momentu całkowitego wrzenia i usunięcia z ognia przez co najmniej dwie minuty. Czas gotowania można zwiększyć, aby uczynić jedzenie bardziej miękkim i jednorodnym, ale nie zmniejszać go w żaden sposób.

Cukier dodaje się do owsianki podczas procesu gotowania, ale jeśli używasz miodu lub fruktozy jako substancji słodzącej, wprowadź te składniki do płytki przed podaniem.

Możesz dodać kaszę semoliny z kawałkiem masła, świeżych jagód lub dżemu, wykonując danie w formie zabawnego wzoru, który sprawi, że posiłek dla dzieci będzie nie tylko smaczny, ale także fascynujący.

Przy zachowaniu proporcji wyszczególnionych w mieszaniu okazuje się owsianka kaszowa o średniej gęstości. Jeśli chcesz przygotować bardziej płynną lub gęstą semolinę, odpowiednio zmniejsz lub zwiększ ilość semoliny.

Ile gotować mango dla dzieci?

Manna owsiana zaleca się wprowadzić do diety dziecka starszego niż rok. Ale są wyjątki, które sugerują przynętę piersi dziecka. Jak ugotować taką owsiankę w tym konkretnym przypadku i jak ją ugotować, przeanalizujemy w tym przepisie.

Składniki:

  • mleko pełne - 120 ml;
  • woda - 120 ml;
  • jak gotować kaszę mannę w mleku dla dziecka
  • semolina - 16-20 g;
  • cukier (jeśli to możliwe) - szczypta.

Gotowanie

Mleko rozcieńczone wodą w równych proporcjach, podgrzane do wrzenia i przesiane do wrzącej mieszaniny semoliny, ciągle mieszając zawartość patelni. Jeśli już dawałeś dziecku pokarm z cukrem, wskazane jest również osłodzenie owsianki. Aby to zrobić, dodaj do rondla podczas gotowania odrobiny cukru. Gotujemy kaszę z semoliny z ciągłym mieszaniem przez dziesięć do dwunastu minut, po czym schładzamy ją do temperatury ciała, wlewamy do butelki i karmimy dziecko.