Obecnie nie wszyscy ludzie chodzą do kościoła i się spowiadają. Może to być utrudnione poczuciem wstydu, a nawet zakłopotania z faktu, że jest tam wiele osób. W prawosławnym kościół spowiedź jest najtrudniejsza dla osoby, dlatego są pytania o to, jak należy się wyspowiadać. Wielu nie jest przyzwyczajonych do spowiedzi od najmłodszych lat, dlatego starają się usunąć tę chwilę. Lata mijają i trudniej jest podjąć decyzję o tak poważnym kroku. Aby usunąć "kamień" z duszy, trzeba rozmawiać z Bogiem i wiedzieć, jak prawidłowo przyjmować komunię i spowiedź.

Spowiedź jest bardzo ważnym rytuałem w życiu człowieka, ponieważ trzeba pokutować z grzechów.

Ile lat i jak poprawnie spowiadać się po raz pierwszy?

Spowiedź po raz pierwszy jest konieczna dla osoby w wieku siedmiu lat, ponieważ przed tym wszystkim wszystkie grzechy dziecka są odpuszczane. Siedem lat to wiek, w którym dziecko zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, co robi i jest odpowiedzialne za jego słowa i czyny. W tym wieku dziecko staje się chłopcem.

Przed wyznaniem dziecka kapłan musi zostać ostrzeżony, że wyznaje po raz pierwszy w swoim życiu. Ta opinia dotyczy nie tylko małych, ale także dorosłych. Dla dorosłych spowiedź jest o wiele trudniejsza, dlatego trzeba czytać o tym, jak się spowiadać w kościele.

Dlaczego mielibyśmy się spowiadać?

Przed spowiedzią konieczne jest zrozumienie istoty spowiedzi i jej roli w życiu każdej osoby:

  1. Dla każdej osoby bardzo ważne jest, aby nauczyć się rozmawiać z Bogiem. Spowiedź może być w domu przed ikoną i w kościele. Ale podróż do kościoła nazywa się prawdziwym wyznaniem. To tutaj będziecie mogli rozmawiać z Bogiem, pokutować z waszych grzechów, a ksiądz stanie się przewodnikiem. Kapłan będzie mógł uwolnić wszystkie twoje grzechy.
  2. Kiedy powiesz swojemu kapłanowi o twoich grzechach, jak możesz puścić swoją dumę? W spowiedzi nie ma nic wstydliwego i niewygodnego. Twoje grzechy faktycznie znikają, kiedy otwierasz swoją duszę, mówią wszystko bez ukrywania się.
  3. Dla spowiedzi bardzo ważne jest, aby pokutować. Nie musisz myśleć, że to nie jest dobre. Dzięki temu, że przyznajesz się do swoich błędów i głęboko żałujesz, stanie się łatwiejsze dla twojej duszy.

Przygotowujesz się do spowiedzi lub jak przyznać się do prawa?

Bardzo ważne jest, aby właściwie przygotować się do spowiedzi. Zanim to nastąpi, konieczne jest dostrojenie się do rozmowy z Bogiem i szczera rozmowa z księdzem. Oto co powinieneś zrobić w tym celu:

  1. Aby uzyskać właściwą spowiedź, musisz się skoncentrować. To powinno być przed tym pobytem w domu w miłej atmosferze i skupić się na pomyśle, że jest to bardzo odpowiedzialny biznes.
  2. Bardzo ważne jest, aby dużo się modlić przed spowiedzią. Trzeba przeczytać modlitwy John Chrysostom.
  3. Powinien być zapisany na papierze, aby zapisać swoje grzechy, aby łatwiej było je zapamiętać w spowiedzi.
Procedura spowiedzi

Wielu chrześcijan zadaje sobie pytanie, w jaki sposób wyznać słusznie, co powiedzieć, i pojawia się nawet wśród tych, którzy przyznają się stale, a nie po raz pierwszy. Ogólne zasady spowiedzi:

jak poprawnie się komunikuć i wyznawać
  1. W spowiedzi kobieta powinna wyglądać schludnie, powinna mieć długą spódnicę, zamkniętą marynarkę, a na głowie powinna być związana chusta.
  2. Na początek powinieneś wziąć udział w ogólnej spowiedzi. Tam wszyscy są obecni, a kapłan wypowiada wszystkie grzechy, które istnieją.
  3. Nie spiesz się i nie mów szybko swoich grzechów. Bardzo ważne jest, aby szczerze żałować.
  4. Spowiedź powinna być przestrzegana regularnie, ponieważ teraz jest tak wiele pokus, a spowiedź daje drogę do korekty i wskazuje właściwy kierunek w życiu.