jak anulować duphaston podczas ciąży Lek Duphaston jest często przepisywany podczas ciąży. Głównym celem jego stosowania - eliminacji niedobór progesteronu ponieważ samo w sobie, takie naruszenie jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do spontaniczna aborcja na małych warunkach. Lek jest przepisywany wyłącznie przez lekarza i jest przyjmowany zgodnie z jego zaleceniami.

Jak usunąć lek Duphaston w czasie ciąży?

Z reguły czas trwania leku jest dość długi. W większości przypadków kobietom przypisuje się picie Duphaston przed 20-22 tygodniem ciąży. Po tym zostaje poinformowana o konieczności anulowania leku. Wtedy pojawia się pytanie, jak to jest konieczne, aby anulować Duphaston w czasie ciąży.

Rzecz w tym, że ten lek jest hormonalny i przestaje go pić w tym samym czasie, jak każdy inny lek, jest nie do przyjęcia. W wyniku takiego anulowania w ciele kobiety, nastąpi gwałtowny spadek poziomu hormonu progesteronu, który może spowodować poronienie.

Dlatego anulowanie Duphaston podczas ciąży odbywa się zgodnie z planem zaproponowanym przez lekarza. Wszystko zależy od tego, jaką dawkę zażyła kobieta w ciąży.

Rozważ mały przykład. Załóżmy, że codziennie przepisywano kobietę, aby wypijała 2 tabletki (rano, wieczorem) Dufaston. W tym przypadku zniesienie leku odbywa się w następujący sposób: anulowanie dulaston podczas ciąży przez 10 dni kobieta w ciąży wypija tylko jedną tabletkę rano. W ciągu następnych 10 dni przyszła mama zabiera wieczorem 1 tabletkę Duphaston. Po 20 dniach lek nie jest już stosowany. Ten schemat jest tylko przykładem iw każdym konkretnym przypadku, jak anulować Duphaston w czasie ciąży decyduje wyłącznie lekarz.

Kiedy zniesienie Duphaston u kobiet w ciąży?

Zanim zaczniesz stopniowo anulować Duphaston w czasie ciąży, lekarze przepisują kontrolny test krwi na hormony. Dopiero po stwierdzeniu, że poziom progesteronu powrócił do normy, zaczynają one usuwać lek.