Jodomarin coraz częściej przepisywany kobietom w ciąży. Wynika to z faktu, że nasza dieta jest uboga w ten element. Zgadzam się, nie tak często jemy rybę morską lub morską. Tak, i jodowana sól nie zawsze znajduje się w naszych supermarketach.

Większość regionów naszego kraju uważa się za niedobór jodu. Wykazano, że kobiety w ciąży i wszyscy członkowie naszego społeczeństwa konsumują dziennie od 150 do 200 mikrogramów jodu. Więc ginekolodzy przepisują preparaty jodu swoim pacjentom - kobietom w ciąży. Mianowany Jodomarin i przy planowaniu ciąży .

Czy mogę przyjmować Jodomarin w ciąży?

W czasie ciąży szczególnie niezbędny jest jod. W tym okresie ciało matki wymaga jeszcze większych porcji jodu, a brak tego pierwiastka może niekorzystnie wpływać na rozwój dziecka.

Wiadomo, że w pierwszym trymestrze układa się i rozwija wszystkie najważniejsze systemy i narządy przyszłego człowieka, a jod odgrywa ważną rolę w całym procesie. Niedobór jodu może prowadzić do zaburzeń hormonalnych u kobiet, co z kolei może prowadzić do nieprawidłowego działania na różnych etapach powstawania płodu.

Ponadto w pierwszym trymestrze dziecko jeszcze nie uformowało w pełni własnej tarczycy, a on jest całkowicie uzależniony od swojej matki.

W związku z powyższym, należy rozpocząć uzupełnianie zapasów jodu w organizmie na etapie planowania ciąży. Powinno to nastąpić nawet na sześć miesięcy przed domniemaną koncepcją. Więc doskonale przygotujesz swoje ciało do poczęcia i urodzenia dziecka.

Dlaczego pić jodomarin w czasie ciąży?

Jeśli chodzi o okres ciąży, decyzję o potrzebie zażycia jodu należy podjąć na podstawie badań i innych czynników. A jeśli przepisano ci picie iodomaryny, nie zaniedbuj tego zalecenia, ponieważ niedobór jodu może prowadzić do błędów w rozwoju mózgu dziecka, a także wywołać mechanizm ochronny, gdy ciało matki próbuje pozbyć się nadmiaru obciążenia w postaci płodu. Może się skończyć poronienie .

Jak pić iodomarin w czasie ciąży?

Jeśli chodzi o dawkowanie, jest to również w mocy lekarza. Że musi ustalić, w jaki sposób powinieneś przyjmować jodomarin. Wszystko zależy od regionu zamieszkania, stanu zdrowia, wskaźników badania krwi na hormony. Wskazane jest, aby wziąć je od endokrynologa i musi on przejść badanie ultrasonograficzne tarczycy. Wskazane jest wykonanie testu krwi na TSH i svT4 (hormon tereotropowy i wolna tyroksyna) przez okres 8-12 tygodni.

Jodomaryna 200 w czasie ciąży jest najczęstszym i najbezpieczniejszym lekiem do leczenia niedoboru jodu w organizmie. Zazwyczaj w czasie ciąży dawka jodomaryny wynosi 1 tabletkę w 200 μg lub 2 tabletki po 100 μg na dobę. Uwaga, Yodomarin w ciąży że przy jedzeniu dostaniesz również pewną ilość jodu, więc przy tym spożyciu witaminy obserwuje się codzienne zapotrzebowanie na jod (około 250 mikrogramów).

Po jedzeniu musisz pić tabletki jododarinowe, popijając je szklanką wody. Jeśli wystąpi przedawkowanie, staje się jasne w wyniku zabarwienia błon śluzowych w kolorze brązowym (brązowym), wymiotujących wymiotach, bólu żołądka i biegunki. Czasami występuje zwężenie przełyku, zjawisko "jod" (uczulenie na jod).

W ciągu dziewięciu miesięcy ciąży organizm zachowuje zwiększone zapotrzebowanie na jod. Ponadto, potrzebujesz go i podczas laktacji. Więc pić witaminy Iodomarin 200 może i powinien być przez cały okres ciąży, podczas laktacji i kolejne sześć miesięcy po jej zakończeniu.

Analogi jodomaryny to preparaty jodku potasu, jodku, jodbalanu, z których różnica leży głównie w producencie. Powinny również być pobierane w dawkach ustalonych przez lekarza prowadzącego.