Boliwia Jest krajem z wieloma atrakcje , które mogą zainteresować każdego turystę. Wśród nich znajduje się Palacio de Sal, jeden z najbardziej niezwykłych Hotele w Boliwii , znajduje się na pustyni Salar de Uyuni . Ta ciekawa i niezwykła budowla została zbudowana w całości z bloków solnych o łącznej masie 10 tysięcy ton.

Historia hotelu z soli

Budowa pierwszego hotelu solnego w Boliwii miała miejsce w latach 1993-1995. Składał się z 12 pokoi dwuosobowych i wspólnej łazienki. Pomimo takich warunków i braku prysznica, hotel z solą był bardzo popularny wśród turystów. Ale z czasem pojawił się problem z usuwaniem śmieci, ponieważ hotel znajdował się pośrodku dużej pustyni. Doprowadziło to do poważnego zanieczyszczenia środowiska, dlatego w 2002 r. Hotel soli został zdemontowany.

W 2007 roku w tym samym miejscu Boliwia została wzniesiona kolejny hotel soli, który jest obecnie znany jako Palacio de Sal. Na jego budowie pozostało miliony 35-centymetrowych bloków solnych. Z nich zbudowano ściany, podłogi, sufity, meble, a nawet rzeźby. System sanitarny hotelu został ustanowiony zgodnie z ustalonymi zasadami.

Infrastruktura hotelowa z soli

Obecnie hotel w Boliwia zapewnia wszystkie warunki do pełnego wypoczynku na środku pustyni. Oto:

  • kąpiele z hydromasażem;
  • basen z wodą morską;
  • Rosyjska łaźnia;
  • sucha sauna;
  • pokoje zabiegowe;
  • pole golfowe z solą;
  • audytorium;
  • sala bilardowa i sala gier.

W hotelowej restauracji z soli w Boliwii można spróbować dania kuchni narodowej - na przykład stek z mięsa lamy.

Aby chronić mury solne przed zniszczeniem, zarządzanie hotelem z soli zabrania gościom ... wylizywania ich! Jest to wysoka wilgotność i deszcz powodujący największe uszkodzenia konstrukcji.

Odpocznij w solnym hotelu w Boliwii, położonym na wysokości 3650 m npm - to świetna okazja, aby cieszyć się gwiaździstym niebem, zachwycającymi zachodami słońca i wzmocnić twoje zdrowie w solnych kąpielach. Fakt, że zakład znajduje się pośrodku solnej pustyni Salar de Uyuni , sprawia, że ​​jest wyjątkowy i niepodobne do żadnego innego hotelu na świecie.

Jak dostać się do hotelu z soli?

Hotel Soli znajduje się w południowo-zachodniej części Boliwii, około 350 km od La Paz. W odległości 20 km od niego znajduje się lotnisko Hoya Andini, dlatego najłatwiej dostać się samolotem. Od La Paz Samoloty linii lotniczych Amaszonas i Boliviana de Aviacion lecą na pustynię 4-5 razy dziennie. Lot trwa 45 minut.

Бар в отеле из солиВход в отель из солиЗапасы соли в Боливии
Кафе в отеле из солиНомер в отеле из солиОбщая гостиная в отеле из соли
Общая комната в отеле из солиОтель из соли ночьюХолл в отеле из соли