W języku boliwijskim dzicz Silolo znajduje się Andyjski Park Narodowy , nazwany na cześć Eduardo Avarosa, który walczył o niepodległość kraju. Główną atrakcją rezerwatu jest formacja skalna przypominająca martwe drzewo - Arbol de Piedra (Arbol de Piedra). W tłumaczeniu z hiszpańskiego Arbol de Piedra brzmi jak "drzewo z kamienia".

Unikalne stworzenie natury

Atrakcją jest cudowne stworzenie stworzone przez samą naturę. Faktem jest, że prowincja, w której znajduje się drzewo Arbol de Piedra, znana jest z silnych wiatrów. Od wieków kwarcowe cząstki i wulkaniczny piasek, który szlifował kamień w taki sposób, że zaczął przypominać drzewo, przyniósł suche wiatry. Wysokość pomnika przyrody wynosi pięć metrów.

Невероятно красивое творение природы

Co to jest "drzewo z kamienia"?

"Bagażnik" Arbol de Piedra tworzą miękkie skały biotytu i skalenia. Z tego powodu jest on podatny na erozję wietrzną. "Korona" kamiennego drzewa jest bogata w żelazo, przez co zjawiska naturalne mają znacznie mniejszy wpływ.

Przydatne informacje

Możesz zobaczyć niezwykłe kamienne drzewo w dowolnym czasie odpowiednim dla ciebie. Fajnie, że kontrola tego obiektu turystycznego jest całkowicie darmowa. Niedawno Arbol de Piedra należy do naturalnych interesujące miejsca w Boliwii , które są pod ochroną państwa. Ponadto z tego miejsca są organizowane Wycieczki wycieczkowe do innych interesujących miejsc w Boliwii.

Turyści, którzy zdecydowali się podziwiać Arbol de Piedra, powinni pamiętać, że "pień" kamiennego drzewa jest bardzo cienki i niestabilny, dlatego ze względów bezpieczeństwa lepiej jest zobaczyć punkt orientacyjny z daleka, nie dotykając go.

Arbol de Piedra

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do wynajętego samochodu, poruszając się po współrzędnych: 22 ° 26 '6,05 "S, 67 ° 45' 28,48" W lub taksówką.