Boliwia przez prawo można nazwać prawdziwym skarbcem natury atrakcje . Przejrzyste jeziora, niedostępne góry, wygasłe wulkany, lasy tropikalne - wszystko to jest dostępne dla turystów w tej części świata. Wśród godnych uwagi miejsc należy również przydzielić niewielką pustynię Syloli, położoną w południowo-zachodniej części Boliwii. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Co jest ciekawego w pustyni?

Pustynia Syloli jest częścią jednego z najbardziej popularnych rezerwatów przyrody w kraju - Park Narodowy Eduardo Avaroa . Oprócz unikalnej fauny i flory, rezerwat słynie również z niezwykłych formacji skalnych, które rocznie odwiedza ponad 60 tysięcy turystów z całego świata.

To dzięki osobliwym kamieniom, które przypominają bajkowe drzewa, słynie też pustynia Syloli. Najsławniejszym takim "drzewem" jest kamienna formacja o wysokości 5 m, zwana Arbol de Piedra .

Warto zauważyć, że pomimo statusu "pustyni", w tym regionie wcale nie jest gorąco. Nawet przy względnie dobrej pogodzie zawsze jest wietrznie i zimno, więc planując podróż, nie zapomnij zabrać ciepłych ubrań i butów.

Jak dostać się na pustynię?

Nie można dostać się do Sylori komunikacją miejską. Turyści, którzy chcą odwiedzić to miejsce, mogą zarezerwować wycieczkę do park Eduardo Avaroa . Możesz także wypożyczyć samochód i sam dotrzeć na pustynię.

By the way, tylko 20 km od hotelu jest kolejną naturalną atrakcją Boliwia - jezioro Laguna Colorado . Zbiornik ten słynie z niezwykłego czerwonego koloru wody, co wynika z dużej zawartości minerałów i skał osadowych.

Арболь-де-ПьедраКаменные образования в пустыне
Лагуна-КолорадоНа территории Национального парка Эдуардо Авароа