Wysoka temperatura podczas laktacji bardzo mocno martwi kobietę. Pielęgniarska matka martwi się o jakość mleka w tym okresie i martwi się, czy zaszkodzi dziecku, czy będzie możliwe kontynuowanie karmienia. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć, dlaczego gorączka wzrosła u matki karmiącej, a zatem przyczyną choroby.

Możesz karmić piersią w temperaturze, jeśli:

  • temperatura matki karmiącej wzrosła z powodu ostrej choroby układu oddechowego lub ARVI;
  • przyczyną temperatury jest zapalenie piersi, zapalenie sutka, laktostaza klatki piersiowej;
  • u matki karmiącej, temperatura wynosi 39 ° C i tylko - odmowa karmienia dziecka w tej temperaturze jest całkowicie nierozsądna, ponieważ sama temperatura nie jest niebezpieczna dla dziecka.

Wskazane jest przerwanie karmienia piersią na pewien czas, jeśli:

W każdym razie, specjaliści od karmienia piersią nie zalecają odstawiania dziecka na zawsze. Nawet przy ciężkiej chorobie można przerwać karmienie na 1-2 tygodnie, a następnie bezboleśnie go przywrócić. Aby to zrobić, matka będzie musiała regularnie odciągać mleko i uważnie obserwować higienę gruczołów sutkowych.

Dlaczego więc karmienie piersią jest tak ważne, nawet jeśli matka karmiąca ma wysoką temperaturę:

  1. W przypadku ARD lub ARVI przeciwciała produkuje się w ciele matki, co w połączeniu z mlekiem dla dziecka pomaga mu rozwinąć odporność na tę chorobę. Jest znacznie gorzej, jeśli matka, z powodu nieuzasadnionego strachu, przestaje karmić dziecko mlekiem matki. Wtedy ryzyko zachorowania i zachorowania u dziecka jest znacznie wyższe.
  2. Mleko matki jest najcenniejszym produktem, jaki może otrzymać Twoje dziecko. Nawet w temperaturze 38 ° C i powyżej mechanizm karmienia piersią nie jest zakłócany przez matkę karmiącą. Mleko matki nie przepuszcza siatki, nie składa się i nie staje się kwaśne. Wszystko to jest uprzedzeniem ludowym, które nie zostało naukowo i praktycznie potwierdzone. Nie zaleca się obniżania temperatury do 38,5 ° C, a po dalszym zwiększeniu należy skonsultować się z lekarzem. Poprosi o bezpieczny środek przeciwgorączkowy.
  3. W wysokiej temperaturze kobieta jest osłabiona, a o wiele bardziej przydatne jest karmienie dziecka pod każdym względem w dogodnej pozycji niż do wypicia mleka osiem razy dziennie. Ta procedura jest dość uciążliwa, a ponadto może prowadzić do stojącego mleka i rozwoju zapalenia sutka.

Wyciskanie mleka powinno być stosowane tylko w skrajnych przypadkach, gdy lekarz zdecydowanie zaleca czasowe przerwanie karmienia. Jeśli mleko nie jest jeszcze odpowiednie do karmienia dziecka, matka karmiąca powinna dołożyć wszelkich starań. temperatura matek karmiących 39 aby zachować laktację.

Nawet w obecności choroby wywołanej przez chorobotwórcze mikroorganizmy (zapalenie ucha środkowego, zapalenie migdałków, zapalenie gruczołu mlekowego itp.) Możliwe jest wybranie antybiotyków nowej generacji, które można stosować bez przerywania karmienia piersią. Należy je przyjmować podczas karmienia lub bezpośrednio po nim, aby uniknąć gromadzenia się w mleku. Przyjmowanie antybiotyków powinno być zalecane tylko przez lekarza!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu artykułu wiele matek znalazło odpowiedź na pytanie, czy możesz karmić piersią swoje dziecko w temperaturze. Należy zachowywać się poprawnie i kompetentnie w przypadku choroby, aby nie zaszkodzić sobie i dziecku.