Hexoral w ciąży Ze względu na zmniejszenie zdolności obronnych organizmu po wystąpieniu ciąży dochodzi do zaostrzenia wszystkich istniejących chorób przewlekłych. Ponadto na tle zmniejszonej odporność przypadki rozwoju i choroby zakaźne wirusowe nie są rzadkie. Dość często, przy takich naruszeniach, następuje klęska. gardło Następnie, w sytuacji kobiet, pojawia się pytanie, czy lek taki jak Hexoral można pić podczas ciąży. Spróbujmy udzielić szczegółowej odpowiedzi na to pytanie.

Co to jest Hexoral?

Przed ustaleniem, czy Hexoral jest w ciąży, konieczne jest stwierdzenie, że lek ten należy do grupy leków antyseptycznych, które niekorzystnie wpływają na większość patogenów. Lek jest stosowany w celu miejscowej dezynfekcji i jest często przepisywany na uszkodzenia gardła i nosa (zapalenie krtani, zapalenie gardła, zapalenie migdałków).

Dostępne w postaci tabletek, roztworu do płukania gardła lub sprayu. Lek jest przepisywany na różne rodzaje chorób laryngologicznych i pomaga w całkowitym oczyszczeniu jamy ustnej bakterii chorobotwórczych. Ponadto może być stosowany jako środek profilaktyczny, a także po przeprowadzeniu operacji na organach ENT.

Czy można stosować Hexoral w czasie ciąży?

Zgodnie z instrukcją dołączoną do leku, fakt ciąży nie jest przeciwwskazaniem do stosowania leków. Warto jednak zauważyć, że broszura stwierdza również, że nie przeprowadzono żadnych badań dotyczących wpływu składników leku na organizm dziecka i przyszłej matki. Dlatego nie można z całkowitą pewnością stwierdzić, że lek nie przenika przez barierę łożyskową.

Fakt ten wskazuje, że przyjmowanie Hexoral w leczeniu gardła u kobiet w ciąży musi być skoordynowane z lekarzem.

Jak zwykle zażywasz lek podczas ciąży?

Najczęściej dawka leku Hexoral jest następująca: 1 aerozol rozpylający w jamie ustnej, w ciągu 1-3 sekund. Jeśli chodzi o roztwór, zwykle podaje się 10-15 ml jednocześnie, który jest używany do płukania jamy ustnej. Wstępnie rozcieńczone lekarstwo nie jest wymagane. Czas płukania - 1-2 minuty, możesz przeprowadzić 2 zabiegi dziennie (rano i wieczorem).

Podane dawki są przykładowe, tj. dokładną ilość leku i częstotliwość jego stosowania, szczególnie w czasie ciąży, powinien wskazać lekarz.

Czy można stosować Hexoral w ciąży dla wszystkich i jakie efekty uboczne można zaobserwować przy jego stosowaniu?

Jak wspomniano powyżej, stosowanie Hexoral z bólem gardła podczas ciąży, niezależnie od okresu (2, 3 trymestr), jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem. Wynika to z faktu, że ten lek, podobnie jak każdy inny produkt medyczny, ma swoje przeciwwskazania, w tym:

  • może hecoral podczas ciąży indywidualna nietolerancja;
  • obecność reakcji alergicznych w historii;
  • niskie stężenie cholinoesterazy (specjalnego enzymu) we krwi;
  • wrzodziejące, erozyjne zmiany w jamie nosowej i jamy ustnej.

Te przeciwwskazania nie pozwalają na stosowanie Hexoral, w tym w czasie ciąży.

Jeśli chodzi o skutki uboczne przy stosowaniu Hexoral, jest ich niewiele. Wśród nich są reakcje alergiczne, zmiany w kubkach smakowych (zniekształcony smak), nudności, wymioty, które najczęściej obserwuje się po przekroczeniu dawek. Aby tego uniknąć, wystarczy ściśle przestrzegać recept lekarskich.