Pojawienie się krwi w moczu to krwiomocz, co jest nazwą tego zjawiska w praktyce medycznej, które może wskazywać na całą listę poważnych chorób. Hematuria jest nie tylko niepokojąca, ale także poważnie martwi się o twoje zdrowie.

Oczywiste jest, że określić, jak leczyć krwiomocz i powód jego wystąpienia siłą tylko wykwalifikowany specjalista.

Na czym polega leczenie hematurii?

Aby wybrać właściwy kierunek leczenia, konieczne jest ustalenie dokładnej przyczyny krwiomoczu. W pierwszej kolejności lekarz przeprowadza badanie ultrasonograficzne i badanie narządów układu moczowego, a także zleca badania. Środki te pomogą ustalić diagnozę, która bezpośrednio zależy od leczenia krwiomoczu i jego przyczyn u kobiet.

Dziś w praktyce medycznej istnieje ponad 150 różnych chorób, których objawem klinicznym może być pojawienie się krwi w moczu. Najczęściej spotykane wśród naszej populacji są:

  1. Kamica moczowa. Po uwolnieniu kamieni żółciowych błona śluzowa cewki moczowej ulega uszkodzeniu, a krew pojawia się w moczu. Często kamień powoduje zablokowanie dróg moczowych i zapobiega przepływowi moczu. Ten stan jest bardzo niebezpieczny ze względu na możliwy rozwój. niewydolność nerek lub pęknięcie cewki moczowej. Jeśli okaże się, że przyczyną krwiomoczu jest tak naprawdę kamica żółciowa, to na początku zaleca się leczenie w postaci leków przeciwskurczowych i zwiotczających mięśnie. Jeśli terapia jest nieskuteczna, przeprowadza się zabieg chirurgiczny.
  2. Towarzyszy pojawieniu się krwi w chorobach zapalnych moczu w nerkach. W takim przypadku należy przepisać kompleksowe leczenie mające na celu wyeliminowanie procesu zapalnego.
  3. Najczęstszą przyczyną krwiomoczu u kobiet jest zapalenie pęcherza . W zależności od etiologii choroby przepisuje się całą listę leków w celu wyeliminowania objawów, w tym krwiomoczu i oczywiście czynnika sprawczego.
  4. Niestety pojawienie się krwi w moczu może wskazywać na raka. Często krwiomocz jest jedynym objawem rozwoju guza w drogach moczowych, więc pacjenci nie spieszą się z konsultacją do lekarza, przepisując leczenie na własną rękę za pomocą środków ludowych i diet.

Lista ta może zostać rozszerzona o nieskończoną liczbę innych chorób, ale nawet z tego minimum wynika, że ​​gdy krew pojawia się w moczu, należy natychmiast udać się do wykwalifikowanego specjalisty.