Wiele osób wie o takim występku, jak leniwy z pierwszej ręki, ale kogoś bardzo brakuje. Mówimy o pracoholikach, o ludziach, którzy zapominają o pracy, rodzinie, przyjaciołach, przeszłych zainteresowaniach, nie idą na urlop i praktycznie mieszkają w biurze. I jest w porządku, jeśli jest to samotna osoba, ale co zrobić, jeśli mąż jest pracoholikiem: pokazać swoje zdjęcie dzieciom i widzieć siebie tylko we śnie?

Jak zostać pracoholikiem?

Dla tych, którzy znają pracoholików, takie pytanie brzmi, przynajmniej, dziwne. Nawiasem mówiąc, naukowcy uważają również, że szukanie sposobów na stanie się pracoholikiem jest nie tylko głupie, ale także niebezpieczne. Ponieważ takie uzależnienie od pracy jest podobne do uzależnienia od alkoholu lub narkotyków. Można go uznać za nerwicę, w której jedynym sposobem samorealizacja - to jest praca. Dlatego pragnienie zostania pracoholikiem jest absurdem, jeśli naprawdę chcesz się nauczyć, jak pracować dobrze, musisz zmagać się z lenistwem i zapoznać się z podstawami zarządzania czasem, a nie umieszczać klapek obok działającego komputera.

Skąd pochodzą pracoholicy?

Po co spędzać życie w pracy, kiedy masz rodzinę, przyjaciół i wiele więcej? Ale kiedy nie jest, pozostaje tylko działać. Dlatego samotna dziewczyna lub facet ma znacznie większe szanse, aby zostać pracoholikiem niż rodziną.

Czasami człowiek wchodzi do pracy tylko po to, by odizolować się od problemów w swoim życiu osobistym. Ten powód jest bardziej charakterystyczny dla pracoholika, ponieważ panie najczęściej stawiają rodzinę na pierwszym miejscu, a jeśli nic tu nie dzieje, dają całą swoją siłę do pracy. Dlatego, jeśli żona nagle stała się pracoholikiem, to jest to pewny znak, że nie wszystko jest gładkie w rodzinie. Chociaż istnieją panie pracoholików, którzy po prostu nie mogą nic zrobić, nie dając w 100%. Więc uczyli się od dzieciństwa, byli doskonałymi uczniami w przedszkolu, w szkole iw instytucie, w dorosłym życiu nie mogą już przestać i dalej robić wszystko na "5+". Tylko tutaj jest problem - potrafią doskonale pracować, ale nikt nie nauczył ich budować relacji, a zatem nie działa dobrze w życiu rodzinnym. Mężczyźni są bardziej skłonni do pracoholizmu ze względu na wieczną konkurencję, każdy chce być pierwszy, a aby osiągnąć szczyt, trzeba dużo pracować. Więc żyją życiem siedząc w biurze, zapominając, że są jeszcze inne rzeczy bardziej interesujące. Ale oczywiście nie można lekceważyć czysto finansowego aspektu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, ale nie musisz czekać na pomoc od nikogo, musisz polegać na sobie i pracować, że jest siła.

To prawda, że ​​w tym wszystkim jest jeden plus, jeśli druga połowa działa bardzo dużo, to z tym jest znacznie mniej problemów domowych.

Jak żyć z pracoholikiem?

W przyjazny sposób powinieneś pomyśleć o tym, co zrobisz z mężem jako pracoholikiem, kiedy będziesz mieszkać z taką osobą, ponieważ uzależnienie nie może pojawić się nagle. Być może częściowo jest to twoja wina - poświęcić się całkowicie pracy, kiedy wszystko w domu jest w porządku, nie ma sensu. To prawda, że ​​są przypadki, gdy pracoholikiem jest temperament charakteru, ale nawet taki człowiek z dobrym środowiskiem domowym raczej weźmie ważne papiery do domu niż spędza noc w biurze. Dlatego przed obwinianiem swojego męża, oceń swoje zachowanie, może sam naciskasz go, by szukał pocieszenia w pracy.

mąż pracoholikiem

Ale niech tak będzie, trzeba porozmawiać ze swoim pracoholikiem, jak spotkasz go w domu. Po prostu nie zaczynaj od wymówek, nie rozpoczynaj skandali, po prostu spróbuj znaleźć prawdziwy powód takiego hobby i zaoferuj czas na wspólne spędzenie czasu. Może ci się spodobać spędzić weekend razem, a reszta czasu, pracoholik całkowicie odda się do pracy. Lub możesz dostosować swoje rytmy życia pod nim. Pomyśl o wspólnym świętowaniu gdzie nie będzie miejsca do pracy, na przykład odległego miejsca, w którym nie ma połączenia z siecią komórkową. Tylko nie próbuj przerabiać pracoholika, takie uzależnienie jest nieuleczalne, możesz tylko wytłumaczyć, że ty i dzieci potrzebujecie jego uwagi.