Często przeprowadza się wstępny wywiad telefoniczny w celu wstępnej selekcji kandydatów. Jak je wydać?

Jak przeprowadzić rozmowę przez telefon?

  1. Jak zaoferować kandydata na rozmowę telefoniczną? To zależy od tego, czy kandydat wysłał Ci swoje własne CV, czy też znalazłeś je w Internecie. W pierwszym przypadku musisz wyjaśnić, czy nadal jest zainteresowany wakatem, aw drugim powinieneś powiedzieć trochę o aktualnym wakacie i dowiedzieć się, jak interesujący jest ten post. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, należy określić, czy wnioskodawca ma teraz możliwość porozmawiania.
  2. Jeśli tak, to kontynuuj rozmowę, jeśli nie jest to możliwe, a następnie określ czas, w którym będzie mu wygodnie się komunikować.
  3. Następnie musisz się dowiedzieć, czy podsumowanie rzeczywistego doświadczenia kandydata, preferencje dotyczące wynagrodzenia itp. Taki wywiad telefoniczny nie zapewnia szczegółowej komunikacji, jego czas nadejdzie na osobistym spotkaniu, a zatem staraj się nie przeładowywać kandydata pytaniami.

Pytania do rozmowy telefonicznej

Jak przeprowadzić rozmowę przez telefon, o co zapytać wnioskodawcę? Teraz nie musisz wymyślać żadnych trudnych pytań (nadal nie będziesz widział reakcji ludzi), w podsumowaniu będzie wystarczająco dużo pytań ("Chciałbym wyjaśnić kilka punktów"). Jeśli wnioskodawca jest zdezorientowany w kluczowych punktach, to prawdopodobnie upiększył się w życiorysie.

Jeśli doświadczenie zawodowe pasuje do kryteriów twojego wakatu, sposób komunikacji odpowiada, i nie ma sporów dotyczących płac, możesz zaprosić osobę ubiegającą się o osobistą rozmowę. Ale przedtem trzeba zapytać, czy kandydat ma jakieś pytania i, jeśli to możliwe, odpowiedzieć na nie. Gdyby po tym zainteresowaniu zwolnieniem kandydata zmniejszyła się, to poczucie zapraszania go do osobistej komunikacji, najprawdopodobniej nie.