Tylko prawdziwi miłośnicy świnek morskich wiedzą, ile ich gatunków istnieje i jak ekscytująco podążają swoim stylem życia, zachowaniem i preferencje . Popularność takiego zwierzaka doprowadziła do sztucznej hodowli egzotycznych i niesamowicie pięknych ras świnek morskich.

Przed dokonaniem takiego nabycia warto zbadać, czym są świnki morskie, czym różnią się radykalnie od wyglądu i cechy opieki . To sprawi, że proces udomowienia i zwierzęcia oraz opieka nad nim będzie przyjemnym procesem dla wszystkich członków rodziny, bez wyjątku. Zastanów się nad najbardziej wybitnymi przedstawicielami tego typu zwierząt.

Rex Guinea Pigs

Są to najwięksi przedstawiciele gatunku, dzięki którym można je nazwać "królewskimi". Jednak imponująca wielkość zwierzęcia nie wpłynęła na jego charakter, a świnka tej rasy jest bardzo przyjazna, aktywna i bezpretensjonalna. Można go łatwo nauczyć kilku prostych poleceń lub trików.

Karmienie nie różni się zbytnio od diety innych przedstawicieli tego gatunku ssaków. Głównym warunkiem pełnego wzrostu i rozwoju jest stały dostęp do żywności roślinnej, czystość miejsca zamieszkania i dostępność świeżej i czystej wody. Wełna powinna przyklejać się, falować i sztywnieć w dotyku. Dopasowanie wełnianych poszewek jest nie do przyjęcia. Kolor może być najbardziej zróżnicowany.

Świnki morskie rasy Self

Osobliwością tego gatunku jest jednolity kolor płaszcza w całym ciele. Obecność jakichkolwiek śladów przypalenia, inkluzji lub włosów o innym kolorze jest niedozwolona. Ton może być różny, ale czarno-białe selfie są popularne. Kolor płaszcza powinien być czysty i głęboki. Oczy z reguły są czerwone. Wewnętrzna część ucha ma jasny różowy odcień.

Rozetka rasy gwinei

Gwinea wieprzowa abisyńska lub rozeta to najbardziej dostępna i popularna rasa. Różni się od swoich niesamowitych wełnianych wylotów z wełny, mających różne kolory i wystających w najdziwaczniejszych kierunkach. Dozwolone są zarówno kolory połączone, jak i monochromatyczne rasy abisyńskiej z świnkami morskimi. Kopia wystawy powinna mieć co najmniej osiem "trąb powietrznych", im więcej - tym lepiej. Szczególną cechą opieki jest obowiązkowe cotygodniowe wyczesywanie martwych włosów.

Sheltie Guinea Pigs

Tekstel lub długowłosa sheltie to jedna z rzadkich ras świnek morskich, która ma wyjątkowo długą, falistą i gęstą wełnę, która potrzebuje ciągłego czesania. Pozwoli to uniknąć zamieszania i nada zwierzęciu elegancki wygląd. Pamiętaj również, aby usunąć komórkę z włosów i nieczystości, aby utrzymać czystą, długowłosą rasę świnek morskich.

Świnki morskie rasy chudej

Natychmiast rozpoznasz przedstawiciela tej rasy przez prawie całkowity brak wełny, który może rosnąć tylko na twarzy, barkach, kostkach lub plecach. Kolor może być najbardziej zróżnicowany, od różowego do czarnego. Gatunek ten jest hodowany w amerykańskich laboratoriach i jest aktywnie hodowany przez hodowców ze wszystkich krajów.

Świnki morskie rasy Teddy

Te zwierzęta mają spłaszczony, rzymski nos i ogromne błyszczące oczy. Wełna, z reguły krótka i pokryta lokami, twarda i gęsta w dotyku. Podgatunek może mieć twardą, przypominającą drut wełnę, która zakrywa górną część twarzy. Rzadkie świnki morskie

Świnki morskie rasy grzebieniastej

Czubaty pędy można odróżnić od obecności rozety na wierzchołku, którego kolor różni się od głównego koloru. Ich sierść jest krótka i gęsta, co znacznie ułatwia opiekę nad zwierzętami. W idealnej sytuacji świnia świnki powinna być monochromatyczna, ale dopuszczalne są różne odmiany kolorów.

Świnka morska rasy ridgeback

Uważa się, że gatunek ten pochodzi z rozetowej świnki morskiej. Przedstawiciele gatunku mają grzebień z włosów, umieszczony wzdłuż całego grzbietu. Wełna jest lekko szorstka, gęsta i krótka.