Cukierki to tradycyjny i przyjemny dodatek do każdego prezentu. Dziś na półkach sklepowych można znaleźć ogromny wybór szerokiej gamy zestawów - dla każdego smaku i różnych przedziałów cenowych, od najprostszych i znanych "Assorted" i "Bird's Milk" po drogie pudełka belgijskiej czekolady. Ale żeby dać banalne pudełko - jest nudne i stereotypowe, a czasami są chwile, kiedy chcę podkreślić moje szczególne podejście do osoby, pokazując mój dar i miłość. W takim przypadku wybór prezentu czasami zmienia się w cały problem, a zwykłe pudełko czekoladek byłoby niewłaściwe.

W tym przypadku ma sens samodzielne komponowanie czekoladek. Może to być skomplikowany bukiet, zdobiona trumna, a także kilka winogron z cukierków. Spraw, aby był wyjątkowo prosty, ponieważ tego rodzaju robótki nie wymagają specjalnych umiejętności ani specjalnych materiałów. Najważniejsze to pyszne słodycze i chęć zdziwienia i podobania się ukochanemu, a my opowiemy Ci o niuansach, dostarczając szczegółowe wskazówki, jak zrobić gałązkę winogron ze słodyczy własnymi rękami.

Jak zrobić winogrona z cukierków: klasa mistrzowska

Będziemy potrzebować:

 • małe cukierki z jednym ogonem;
 • drut florystyczny;
 • taśma klejąca;
 • taśma magnetofonowa;
 • sztuczna gałązka z liśćmi winogron - można kupić w każdym sklepie z kwiaciarnią.

Postęp:

 1. Jeśli nie znalazłeś słodyczy z jednym ogonem, możesz wziąć je z dwoma, ale w tym przypadku musisz go wkleić.
 2. Na małym kawałku drutu nawijamy ogon opakowania z cukierków i naprawiamy taśmą klejącą.
 3. Winogrona cukierków1
 4. W ten sposób wykonujemy 4 blanki i łączymy je z taśmą teip. Najpierw mocujemy u podstawy, aby zapewnić trwałość, a następnie owijamy taśmę na całej długości drutu, aby uzyskać piękno.
 5. Winogrona cukierków2Winogrona cukierków3Candy grapes4
 6. Podobnie, tworzymy kilka takich gron kandyzowanych winogron.
 7. Cukierki winogron5
 8. Tworzymy grono. Na jego końcu lepiej zrobić większą pęczek - spośród 5 cukierków. Naprzemiennie przymocuj belki w gałązce, zabezpieczając taśmą, aby zapewnić niezawodność.
 9. Cukierki winogron6
 10. Następnie pozostaje ukryć drut, przekręcając gałązkę taśmą. Kiść winogron ich gotowych cukierków.
Candy grapes7

Możesz pokazać wyobraźnię i połączyć winogronową gałąź cukierków, na przykład z butelką szampana - otrzymasz uniwersalny i całkiem niezły zestaw prezentów, który może zadowolić nie tylko bliskich i przyjaciół, ale także, na przykład, kolegów.

Inne niezwykłe kompozycje mogą być wykonane z cukierków, na przykład serce lub ananas .