Wymagania dotyczące prezentu mogą być bardzo różne, ale jeden z nich jest niezmienny - prezent musi być oryginalny. Co powiesz na pomysł, aby zamiast zwykłych kwiatów dać egzotyczny owoc ze swojego ulubionego przysmaku? Tak więc ananas ze słodyczy to klasa mistrzowska.

Do pracy będziesz potrzebował:

 • podstawa (plastikowa pianka, plastikowa butelka, butelka szampana);
 • cukierki (w żółtych opakowaniach, nie mniej niż 700 g);
 • zielony papier polisilk;
 • zielona taśma aspidistra;
 • dwustronna taśma klejąca.
 1. Zacznijmy od wyboru podstaw. Jeśli zdecydujesz się na bardziej uroczysty ananas od czekoladek i czekoladek, butelka tego musującego napoju może łatwo stać się podstawą. Możesz użyć plastikową butelkę "z dziurami", ale możesz, tak jak w tym przypadku, użyć piany. Bierzemy zielony papierowy polisilk, owijamy go blankem i mocujemy za pomocą taśmy samoprzylepnej.
 2. ananas ze słodyczy1ananas od słodyczy2
 3. Teraz zajmij się bazą dla liści. W górnej części przyszłego ananasa tworzymy ogon papieru i zawijamy go taśmą samoprzylepną. Jeśli na butelce zostanie utworzony ananas, wtedy ogon nie będzie potrzebny, a liście zostaną przymocowane do szyi.
 4. ananas od słodyczy3ananas od słodyczy4
 5. W następnym kroku wycinamy liście. Taśma z aspidistre jest lepsza od pozostałych, ponieważ przypomina liście rośliny, ale można też użyć zwykłego, kolorowego papieru. Tniemy fragmenty o długości 10 cm, szerokości 2,5-3cm, nadajemy im kształt piór ananasowych. W sumie trzeba zrobić około 20 sztuk.
 6. ananas ze słodyczy5ananas ze słodyczy6
 7. Na ogonie owiniętym taśmą dwustronną przyklejamy pierwszy rząd piór. Ponownie zwijamy taśmą samoprzylepną, przyklejamy następny rząd i tak dalej, aż gotowe liście się skończą.
 8. ananas od słodyczy7ananas od słodyczy8
 9. Tak więc doszliśmy do etapu, kiedy staje się jasne, jak zrobić ananas z cukierków podobnych do owoców tropikalnych. Cała podstawa, nie tracąc ani jednego centymetra, jest owinięta wokół koła dwustronną taśmą samoprzylepną.
 10. ananas od słodyczy9
 11. My bierzemy przygotowane słodycze i zaczynamy je naprawiać na szkockiej od góry. Po wydaniu pierwszego rzędu przechodzimy do drugiego rzędu, wklejając cukierki w szczeliny pierwszego rzędu, aby ananas ze słodyczy okazał się jednolity i podobny do prawdziwego.
 12. ananas od słodyczy10ananas ze słodyczy11
 13. Wykonując ananasy z czekoladek własnymi rękami możesz eksperymentować z rodzajami czekolady, każdy nowy kształt i nowy kolor sprawi, że ananas będzie inny niż inne. Kończymy pracę, wklejając spód bazy z cukierkami i ukrywamy przylegające owijki za pomocą patyka.
 14. ananas od słodyczy12ananas ze słodyczy13
 15. Oto oryginalny bukiet czekoladek - ananas. Jak widać, zrobienie takiej pamiątki zajmuje bardzo mało czasu, a emocje szczęśliwego odbiorcy to więcej niż pokrycie wysiłków!
 16. ananas od candy14

Od cukierków można robić i inne niezwykłe prezenty: marionetka , samochód lub drzewo .