Czasami chcę podobać się ukochanej z czymś niezwykłym, coś niezapomnianego, nie pięknego, ale z tak prostym bukietem kwiatów. Na pomoc przychodzą fantazje, zręczne pióra i to, co każdy lubi - czekolada. Bukiet słodyczy w kształcie serca będzie niezapomniany, a co najważniejsze - smaczny prezent. Taki dar zaskoczy twoją bratnią duszę swoją oryginalnością i, co nie mniej ważne, zadowoli nie tylko oko, ale także żołądek, ponieważ mając wystarczającą ilość słodyczy z słodyczy, możesz zacząć go spożywać. W takim podarunku jest dużo plusów, ale minus nie jest widoczny. Dlatego przejdźmy do klasy mistrzowskiej do robienia serc z czekoladek, które ujawnią wam wszystkie sekrety tego dość prostego procesu.

Tak więc, aby zrobić serce z cukierków, będziesz potrzebował: tektury, kleju, taśmy, gazet, papieru falistego, tworzywa piankowego, folii, celofanu, wykałaczek, nici, nożyczek, cukierków. Cukierki powinny być w opakowaniu monochromatycznym, jeśli nie znalazłeś takiego, możesz użyć kolorowej folii do ich zawinięcia. Ponieważ robimy serce z cukierków, zaleca się stosowanie czerwonej folii, chociaż można również użyć złota lub srebra. Przyjrzyjmy się teraz samemu procesowi produkcyjnemu.

Serce słodyczy zrób to sam

Krok pierwszy : Jeśli masz pudełko z cukierkami w rytmie serca, jest w porządku, ale jeśli nie, możesz zrobić to sam. Wycinasz serce z grubej litej tektury. Możesz ją przećwiczyć z wyprzedzeniem, a jeśli wynik Ci nie odpowiada, możesz wydrukować wzór serca i zakreślić go. Z miękkiego kartonu należy wyciąć brzeg serca i przykleić taśmą samoprzylepną. Jednak, aby konstrukcja była gęsta, to nie wystarczy, więc za pomocą techniki papier-mache musisz zamknąć serce, wklejając je kawałkami gazety. Zajmie to trochę czasu, ponieważ trzeba przykryć pudełko kilkoma warstwami gazet, które powinny dobrze wyschnąć.

serce cukierków1

Krok drugi : Aby przymocować cukierki i "jeże" do czegoś, konieczne jest wypełnienie pudełka pianką lub pianą florystyczną. Pierwsze jest znacznie tańsze, ale jeśli chcesz dodać świeże kwiaty do cukierków, drugie jest lepsze, aby kwiaty nie więdły.

serce cukierków2

Krok trzeci : Następnie musisz zrobić dekorację pudełka. Papier falisty i wszystko, co przychodzi ci na myśl, służy ci w tym celu. Możesz dodać do wystroju wszelkie koraliki, wstążki i inne przyjemne rzeczy do gustu.

serce cukierków3

Krok czwarty : Następnym krokiem jest stworzenie dekoracyjnych "jeży" do dekoracji. Wykonane są wykałaczkami, nitkami i celofanem (można użyć celofanu na kwiaty). Kawałki celofanu są przymocowane za pomocą nici do wykałaczki (najwygodniej jest przeciąć wykałaczkę na pół i umieścić celofan na nieostrą stronę).

serce cukierków4

Krok piąty : zaczyna się najciekawszy etap - przyklejanie słodyczy. Między cukierkami, aby uniknąć pustych miejsc, przyklej "jeże". Możesz również zrobić serce nie tylko ze słodyczy, ale także dodać bukiet kwiatów, które ożywią kompozycję i nadadzą jej romansu.

serce cukierków5

Teraz wiesz, jak zrobić serce ze słodyczy i uszczęśliwić ukochaną osobę niezwykłym prezentem. Wszystkie geniusze są proste, możesz także zadowolić ukochaną osobę bukiet słodyczy i niech nie skończy się okres bukietu cukierków!