Kto by twierdził, że bukiety kwiatowe są piękne. Ale bukiet może być również pyszny, zwłaszcza jeśli robisz to z cukierków. Takie bukiety stały się dość powszechne. Bukiet słodyczy może być wykonany na zamówienie, i możesz zrobić to sam, w domu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sam bukiet słodyczy nie może być wykonany - kompozycje są boleśnie skomplikowane. Tak, ta praca wymaga cierpliwości, fantazji i wiedzy o pewnych subtelnościach. Jeśli pierwsze dwa punkty nie powodują wątpliwości, możesz zacząć tworzyć bukiety słodyczy w domu. Ponieważ opowiemy Ci o głównych zawiłościach tworzenia takich kompozycji.


Jak zrobić bukiet sam cukierek?

Aby zrobić własny bukiet cukierków, musisz najpierw zebrać wszystkie niezbędne materiały. Będziemy potrzebować:

  • zapakowane cukierki;
  • Taśma zwykła i dwustronna (wąska i szeroka);
  • papier do pakowania i taśma do pakowania;
  • stuknij taśmę lub film spożywczy (odetnij kółko o żądanej szerokości z rolki);
  • wykałaczki i drewniane szpikulce;
  • pianka florystyczna lub pianka (guma piankowa);
  • Pojemność, w której bukiet będzie "żył".

Przygotowując wszystkie niezbędne materiały, od cukierków robimy "kwiaty", które następnie sami robimy bukiecikiem. Po pierwsze, zastanówmy się, jak zrobić różne rodzaje "kwiatów" od cukierków na bukiet.

"Kwiat"

Odetnij prostokąt papieru do pakowania i zawiń w niego cukierki. Dolna krawędź papieru jest owinięta wokół drewnianego szpikulca i przymocowana taśmą samoprzylepną do środka szpikulca. Górna krawędź papieru wiąże się z taśmą do pakowania.

"Bud"

Weź słodycze i zakręć ogonem wokół szaszłyków. Napraw taśmę i nawiń szpikulec na środek. Jeśli nie podoba ci się kolor opakowania cukierka, musisz wyciąć kwadrat z papieru do pakowania. Umieść cukierki na środku kwadratu i owiń luźne końce wokół szaszłyków, mocując taśmę.

"Bud-stożek"

Wytnij prostokąt z papieru do pakowania. Odwracamy torbę. Umieść cukierki w torebce (końcówka jest u góry) i owiń luźne krawędzie papieru wokół szaszłyków. Napraw taśmę.

Делаем букеты из конфет сами

Kiedy elementarne części są gotowe, możesz pomyśleć o ich dekoracji. Na przykład z pustego "bud" możesz zbudować ładny kwiatek. Aby to zrobić, wyciąć z kolorowego papieru falistego kilka płatków. Płatki wokół szaszłyków kładziemy pączkiem i zapinamy wszystko taśmą klejącą. Teraz zawijamy patyk zielonym papierem falistym (taśma).

Teraz nie będzie trudno zrobić najłatwiejszy bukiet czekoladek. Aby to zrobić, weź pianę kwiatową i wyciąć kawałek nieco szerszy i mniejszą pojemność dla bukiet. Umieść piankę w pojemniku. Teraz tworzymy kompozycję wkładając przygotowane "kwiaty" do pianki. Aby bukiet wyglądał na wykończony, pięknie spakowaliśmy nasze stoisko. Aby to zrobić, weź arkusz papieru do pakowania i umieść nasz bukiet na środku. Owiń papierowy stojak i przewiązany taśmą do pakowania. Krawędzie papieru wyprostują się. Kompozycja jest gotowa.

Букеты из конфет дома

Jak samemu zrobić prosty bukiet słodyczy jest teraz jasny. Aby bukiety stały się piękniejsze i bardziej interesujące, nie ograniczaj swojej wyobraźni. W takich bukietach można używać takich elementów dekoracyjnych jak sztuczne kwiaty i liście, figurki zwierząt, a nawet żywe kwiaty. Możesz także eksperymentować z trybunami, wybierając je, w zależności od przypadku, w którym zdecydowałeś się zrobić bukiet. A więc bukiety świąteczne i noworoczne są robione w formie choinek, zakładane w wiadro lub filcowe buty. Okazuje się piękne i zabawne. I oczywiście nie ograniczaj dekoracji bukietu tylko za pomocą papieru do pakowania, możesz wziąć papier falisty, siatkę, blichtr, wstążki, tkaniny - wszystko. Wyobraź sobie i twórz swoje arcydzieła.