Dzieci, a także dorośli, uwielbiają nosić biżuterię i często robią to na własną rękę. Wraz z produktami wykonanymi z nici, koralików i wstążek, dzieci zaczęły ozdabiać się bransoletkami wykonanymi z elastycznych taśm. Tkanie ich jest bardzo proste, najważniejsze jest posiadanie materiałów eksploatacyjnych (klipsów i samych rezinochki), ponieważ można to zrobić bez specjalnych narzędzi (haczyk, krosna i proca) zamiast używać palców lub widelca.

Ze względu na jasność powstałej bransoletki, łatwość implementacji i dostępność (za cenę) niezbędnych materiałów, taka dekoracja staje się coraz bardziej popularna, dlatego też powstaje coraz więcej różnych schematów tkackich, w wyniku czego powstają różne rodzaje bransoletek z elastycznych taśm.

W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje bransoletek mogą tkać z gumowych taśm na maszynie i bez maszyny. Ponieważ zalecane jest zapoznanie się z nowymi technikami od prostych do złożonych, wtedy będziemy je rozważać.

Proste rodzaje bransoletek z gumy

Nazwa każdego rodzaju bransoletki wykonanej z dzianiny jest najczęściej kojarzona z ich zewnętrznym podobieństwem do określonych przedmiotów. Najprostszy "łańcuch" bransoletki jest bardzo podobny do zwykłego metalowego łańcuszka.

rodzaje bransoletek z dzianiny 1

Zazwyczaj znajomość sztuki tkania bransoletki z gumy zaczyna się od tego typu. Istnieją dwie możliwości jego realizacji: na palcach (kije lub proca) i na krosnach tęczowych. Chociaż technologia jest inna, wynik jest dokładnie taki sam.

Następnie w złożoności są bransoletki fishtail i "French Spit" . Bransoletki są okrągłe i miękkie. Rysunek jest szczególnie imponujący, jeśli używa się tylko 2 kolorów.

rodzaje bransoletek z gumy 2rodzaje bransoletek z gumy 3

W przeciwieństwie do poprzednich gatunków, bransoletki "Caterpillar" i "Rain" są łatwiejsze do wykonania przy użyciu tęczówki, ponieważ elastyczne taśmy powinny być noszone nie na 2 podporach, ale na kilku.

rodzaje bransoletek z gumy 4rodzaje bransoletek z gumy 5

Możliwe jest wykonywanie nie tylko cienkich okrągłych bransoletek z gumek, ale również szerokich.

Rodzaje szerokich bransoletek z gumy

"Chodnik"

Okazuje się około dwa razy szersze niż zwykle, ze względu na fakt, że wszystkie akcje wykonywane są jednocześnie przez dwie gumki. Aby uzyskać piękny obraz, należy wykonać jeden lub dwa kolory.

rodzaje bransoletek z gumy 6

Jeśli chcesz zdobyć szeroką ażurową bransoletkę, powinieneś zwrócić uwagę na takie typy jak:

  • "Poczta";
  • rodzaje bransoletek z dzianiny 7
  • "Dragon Scale" lub "Mesh";
  • rodzaje bransoletek z dzianiny 8
  • "Potrójnie proste".
  • rodzaje bransoletek wykonanych z gumek 9

Każdy z tych typów, w zależności od życzenia, może być wykonany w różnych szerokościach.

"Drabina"

Taka bransoletka będzie wyglądać bardzo interesująco na twojej dłoni, szczególnie jeśli wybierzesz piękną kombinację kolorów. Dla niego zaleca się pobranie gumy w trzech różnych kolorach. Środkowa część może być ozdobiona koralikami.

rodzaje bransoletek wykonanych z gumek 10

Rodzaje bransoletek wykonanych z dzianiny z wzorem

Gatunki takie jak "Gwiazdy" i "Pająki" wyglądają bardzo ładnie na ramieniu. Wykonuje się je tylko za pomocą krosna z trzema rzędami kolumn. Najpierw elastyczne paski znajdują się na krawędzi i pośrodku w postaci gwiazdy z 6 promieniami lub pająka z 4 łapami. Następnie wszystkie są splecione i splecione wzdłuż krawędzi. Zwykle uzyskana długość nie wystarczy na rękę. Aby połączyć końce, powinieneś utkać zwykły łańcuch.

rodzaje bransoletek z dzianiny 11rodzaje bransoletek wykonanych z gumek 12

Bransoleta "Serce" jest dość trudna do splotu, ale wynikiem jest bardzo nietypowa biżuteria.

rodzaje bransoletek z gumy 13

Każdy rodzaj bransoletki można uzupełnić małymi elementami dekoracyjnymi - wisiorki w kształcie serc, gwiazd, kształtów geometrycznych, figur zwierząt lub owoców.

rodzaje bransoletek wykonanych z gumowych taśm 14

Jeśli chcesz użyć paciorków do dekoracji bransoletki wykonanej z dziąsła, musisz tylko wybrać je z szerokim otworem na złożoną gumę.