Park narodowy Gotska Sunden znajduje się pod tą samą nazwą wyspa na Morzu Bałtyckim. Mała powierzchnia 40 metrów kwadratowych. km nie jest szczególnie interesujący z punktu widzenia przyrody, ponieważ znaczna jego część jest zajęta przez piaszczyste Plaże i zwykłe lasy iglaste. Ale wydaje się tak tylko na pierwszy rzut oka.

Cechy geograficzne Gotska Sunden

Gotska Sanden znajduje się 38 km od słynnej szwedzkiej wyspy Gotlandia i niedaleko od wysp Foret i Nyuneshamna. Co zaskakujące, powierzchnia parku jest większa niż powierzchnia wyspy o 5 km2. km, ponieważ nadal należy do strefy przybrzeżnej, która jest zamieszkana przez dużych mieszkańców morskich. Samo wybrzeże wyspy składa się z długich piaszczystych plaż i wydm. Zauważyli to starożytni przodkowie Szwedów, którzy nadali mu imię Sunden. Jest tłumaczone z lokalnego dialektu jako "wyspa piasku".

Пляж в Готска Санден

Co jest ciekawego w Parku Narodowym Gotska-Sanden?

Wyspa jest całkowicie pokryta lasami sosnowymi i brzozowymi, w tym samym miejscu rośnie ashberry, leszczyna, osika, cis. Wśród tych znanych roślin znajdują się rzadkie okazy, na przykład storczyki z Gotlandii, które rosną tylko na wyspie o tej samej nazwie i sąsiednich małych częściach lądu.

Ферма в Готска Санден

Dumą fauny parku narodowego są szare foki zamieszkujące brzegi Gotska-Sunden. Na tablicach informacyjnych możesz przeczytać informacje o tych zwierzętach, dowiedzieć się, gdzie teraz są i czy można je zobaczyć. Jeśli zwierzęta są gdzieś w pobliżu brzegu, to wycieczka na czele z przewodnikiem jedzie tam w lokalnym transport aby turyści mogli oglądać rzadkie zwierzęta.

Серые тюлени в Готска Санден

Wyspa jest domem dla wielu zajęcy, którzy są głównymi przedstawicielami lądowej fauny lądowej. Na wyspie nie ma innych ssaków. Ale istnieje kilka rodzajów owadów, dobrze zachowujących się wśród różnych roślin.

Леса Готска Санден Jak się tam dostać?

Grupy wycieczkowe udają się do rezerwatu z wysp Foreo i Nyuneshamna na łodziach. O rozkładzie wycieczek można się nauczyć bezpośrednio na wyspach: zależy to od pory roku.