Zaledwie kilka lat temu, cały świat wysadził w powietrze wieści o cudownym lekarstwie na odchudzanie: jagody goji. Nawet jeśli nie wiesz, co to jest, jesteśmy pewni: prawdopodobnie usłyszysz to zdanie. W tym artykule chcielibyśmy powiedzieć ci, czy jagody goji są szkodliwe.

Czym są jagody goji?

Na początek chcielibyśmy przybliżyć czytelnikom, czym są jagody goji. Są to małe jagody czerwono-pomarańczowego koloru wilka, berberysu tybetańskiego. W Chinach ten krzew ma wielki honor i nie jest zaskakujący, ponieważ ma różne korzystne właściwości. Zwłaszcza jagody goji zyskały popularność jako potężny i skuteczny środek do utraty wagi.

Te jagody są uważane za owoce długowieczności, ich użycie zwiększa pożądanie seksualne, poprawia libido, pamięć i ma działanie odmładzające.

Jagody goji normalizują funkcje jelitowe i mają korzystny wpływ na trawienie i metabolizm. Ale jagody goji mogą być szkodliwe dla zdrowia. Sugerujemy rozważenie szkodliwych właściwości i przeciwwskazań.

Ten produkt powinien być używany z wielką starannością, ponieważ pomimo wszystkich użytecznych właściwości ma szereg wskazań, które należy przeczytać.

Jakie są szkodliwe jagody goji?

Jaka szkoda jest możliwa w przypadku jedzenia jagód goji? Wprowadzając jagody goji w diecie, bardzo ważne jest, aby obserwować dawkę i nie angażować się w ich nadmierne stosowanie. Przedawkowanie może powodować bezsenność i zaburzenia snu. Jeśli zaczniesz zauważać, że zasypianie stało się trudniejsze, musisz rano wziąć jagody. Również jagody mogą prowadzić do zwiększonej pobudliwości nerwowej.

Przy podwyższonej temperaturze ciała nie zaleca się stosowania jagód w czystej postaci lub ich wywar: poczekaj, aż temperatura wróci do normy, a dopiero potem kontynuuj je.

Berberys tybetański może wywoływać reakcję alergiczną, więc jeśli jesteś podatny na przejawy alergii pokarmowych, bądź nadzwyczaj ostrożny: może istnieć indywidualna nietolerancja dla owoców.

Jeśli cierpisz na nadciśnienie lub cukrzycę, zanim zaczniesz jeść jagody goji, powinieneś skonsultować się z lekarzem, ponieważ jagody mogą aktywnie wchodzić w interakcje z lekami.

Oczywiście, konieczne jest wykluczenie stosowania tego produktu u kobiet w ciąży, a także matek karmiących, aby uniknąć rozwoju alergii u dziecka.

Jeśli bierzesz antykoagulanty, to jagody goji jesteś absolutnie przeciwwskazany, ponieważ mogą spowodować rozległe krwawienie, które będzie trudne do zatrzymania.

U niektórych osób jagody goji powodują biegunkę, wzdęcia i wzdęcia, a także wymioty i nudności. Jeśli zauważyłeś takie efekty uboczne w sobie, odłóż tybetańskie berberysy, aż stan twojego ciała się normalizuje.

przeciwwskazania jagody goji

Owoce kolcowoju zwyczajnego wpływają na działanie leków i wpływają na wątrobę. Leki te obejmują diklofenak, ibuprofen, losartan i inne leki. Jeśli cierpisz na choroby przewodu pokarmowego, powinieneś również zachować ostrożność, ponieważ mogą również powodować biegunkę i wymioty.

Nawiasem mówiąc, uważa się, że suszone owoce tybetańskiego berberysu nie powodują żadnych skutków ubocznych u ludzi, w przeciwieństwie do świeżych owoców i wywarów. Jeśli zdecydujesz się nadal jeść jagody goji, radzimy Ci wprowadzić je stopniowo do codziennej diety: użyj owocu jako przyprawy do dań głównych, dodaj do herbaty, koktajli, ciastek. Z biegiem czasu, jeśli nie wykazujesz skutków ubocznych, możesz zacząć jeść jagody w stanie surowym niewielką garścią dziennie.